Azi începe Adria Tour, turneul organizat de Novak Djokovic, în direct pe Eurosport! Programul zilei

Actualizat 14/06/2020 la 00:49 GMT+3

Azi debutează Adria Tour, turneu organizat de Novak Djokovic. Competiția poate fi urmărită în direct și în exclusivitate pe Eurosport 2 și Eurosport Player.

• Krajinovic produce surpriza și îl învinge pe Novak Djokovic cu 2-1!
  • Dominic Thiem l-a învins cu 2-1 (1-4, 4-1, 4-3) pe Dusan Lajovic!
  • Alexander Zverev este învingător după cel mai lung meci al zilei! Germanul s-a impus în setul decisiv la tie-break cu 7-2!
  • Următorul meci este între Alexander Zverev și Filip Krajinovic. Iar sârbul începe mult mai bine meciul și câștigă primul act cu 4-0! Zverev se impune în setul secund în tie-break cu 7-5.
  • Următorul meci este între Novak Djokovic și Viktor Troicki. Liderul mondial se impune fără emoții cu 4-1 4-1
Iată un moment spectaculos de la meciul lui Novak Djokovic

Adria Tour : Novak Djokovic a jucat un punct cu un copil de mingi

• Urmează meciul Thiem - Dzumhur. Doar 11 minute a durat partida, Dzumhur fiind nevoit să se retragă la 0-2!
  • Dimitrov s-a impus în primul set în tie-break cu 7-2, Lajovic s-a impus în setul secund tot în tie-break, cu 7-5. Dimitrov câștigă până la urmă meciul după 4-1 în setul decisiv. Așadar, scorul final al meciului Dimitrov - Lajovic este 4-3 (2), 3-4 (5), 4-1.
  • A început Adria Tour cu primul meci al zilei, cel dintre Grigor Dimitrov și Dusan Lajovic, chiar acum, în direct pe Eurosport 2 și Eurosport Player!

Știre inițială

Liderul mondial din ATP s-a implicat din nou și a organizat un turneu care se va desfășura în patru țări: Serbia, Croația, Bosnia-Herțegovina și Muntenegru. Acțiunea debutează la Belgrad, acolo unde îi vom putea urmări la treabă pe Novak Djokovic, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Grigor Dimitrov sau Viktor Troicki. Azi încep meciurile oficiale din cadrul turneului, asta pentru că ieri a avut loc Ziua dedicată copiilor și un meci demonstrativ de dublu mixt între Djokovic/Jankovic și Danilovic/Zimonjic
Spectacolul din Belgrad va începe azi, de la ora 15, iar meciurile vor fi transmise în direct și în exclusivitate pe Eurosport 2 și Eurosport Player. La acest eveniment au fost trase la sorți două grupe a câte patru jucători fiecare. Liderii celor două grupe se vor întâlni în finală. Partidele se vor disputa de asemenea într-un format mai rapid – cel mai bun din trei seturi, câștigă setul primul care ajunge la 4.
Adria Tour | Tennis | ESP Player Feature
În Belgrad se va juca pe 13 și 14 iunie, în Zadar (Croația) se va juca pe 20 și 21, iar în Muntenegru se vor juca meciuri pe 27 și 28 iunie. Ultima destinație va fi la Banja Luka în Boznia-Herțegovina, în perioada 3-4 iulie. Partidele se vor juca în două sesiuni – cea de zi și de seară. În prima zi vom avea parte de patru meciuri în fiecare sesiune. Duminică vom avea parte de patru meciuri în sesiunea de zi și finala în sesiunea de seară.