Alexander Zverev a ratat, în această dimineață, calificarea în turul 3 la Indian Wells, fiind învins în trei seturi de Tommy Paul, scor 6-2, 4-6, 7-6 (2), după două ore și 19 minute de joc.
Germanul de pe locul 3 ATP nu a început meciul foarte bine, pierzând primul game pe propriul serviciu la 40:15. Tommy Paul, ocupantul poziției a 39-a în clasamentul mondial, a intrat mult mai bine în joc și a condus cu 2-0 și 5-1 înainte de a-și adjudeca primul set după doar 32 de minute.
Setul doi a fost mult mai echilibrat, cei doi sportivi împărțindu-și game-urile până la scorul de 4-5. Zverev a reușit apoi singurul break al setului și a trimis meciul în decisiv, acolo unde echilibrul a dus partida în tiebreak.
Roland-Garros
Alexander Zverev, calificare la pas în turul doi la Roland Garros
22/05/2022 LA 19:08
Americanul a părut de neoprit în ultimele minute ale partidei, conducând cu 3-0 și 6-1 înainte de a obține victoria cu un punct obținut pe serviciul favoritului nr. 3 al competiției.
Tommy Paul s-a calificat, astfel, în turul 3 la Indian Wells, acolo unde va da peste Alex De Minaur, care l-a eliminat noaptea trecută din turneu pe John Millman, scor 7-6 (4), 6-3.
Top 3 meciuri de urmărit în prima săptămână la Roland Garros pe tabloul feminin și pe cel masculin
20/05/2022 LA 12:35
Internazionali BNL d'Italia
Stefanos Tsitsipas, primul finalist la Roma! Grecul și-a luat revanșa în fața lui Alexander Zverev
14/05/2022 LA 15:19