Indian Wells 2021 | Sorana Cîrstea, Irina Begu și Simona Halep au aflat orele de începere pentru partidele pe care le vor juca duminică. Prima care intră pe teren în turul 3 de la Indian Wells este Sorana Cîrstea. Jucătoarea din Târgoviște, numprul 40 mondial, are un meci infernal cu Elina Svitolina, numărul 7 WTA. Ucraineeanca a câștigat fără emoții ambele meciuri directe de până acum în minim de seturi. În primul meci de la Indian Wells, Sorana Cîrstea s-a impus în două seturi în fața japonezei Misaki Doi, într-un meci care a durat o oră și 5 minute. Doar 4 minute mai mult a stat pe teren Svitolina care s-a impus lejer în disputa cu Martincova. Sorana Cîrstea - Elina Svitolina va începe în jurul orei 22.30.
Irina Begu s-a simțit perfect în California. Jucătoarea din București, numărul 61 mondial, s0a impus în două seturi atât ân fața Fionei Ferro, cât și în meciul cu favorita Teichamnn. Begu va avea o adversară din Statele Unite în turul al treilea. Shelby Rodgers (41 WTA) a jucat foarte bine până acum la Indian Wells. După o victorie muncită cu Kalinina, Rodgers s-a distrat în turul 2. Americanca a stat pe teren doar o oră și 2 minute în meciul câștugat cu 6-2, 6-2 în fața slovacei Kucova.
Există o singură disputa directă între cele două. Rodgers s-a impus clar, acum 5 ani, la Roland Garros, în 2 seturi, cu 6-3. 6-4.
Simona Halep și-a aflat adversarele la turneul de la Moscova! Misiune facilă la debutul în Rusia
ACUM 18 ORE
Meciul Begu - Rodgers este programat în jurul orei 23.
ENGLEZII SE TEM PENTRU EMMA RĂDUCANU. CE S-A ÎNTÂMPLAT CU BRITANICA DUPĂ SUCCESUL ISTORIC DE LA US OPEN

Indian Wells 2021 | Halep continuă revenirea cu un meci facil

Simona Halep, favorită 11 la Indian Wells, a avut emoții doar în primul set al disputei din turul secund cu Marta Kostyuk. Fostul număr 1 mondial a câștigat acel set la tiebreak și apoi s-a calificat după un succes clar în runda următoare, 7-6, 6-1. Halep va da în turul al treilea peste Sasnovich. Jucătoarea din Belarus, numărul 100 WTA, a provocat șocul turul doi, când s-a impus categoric în fața campioanei de US Open, Emma Răducanu.
Halep a dovedit că este foarte bine din punct de vedere fizic după un an foarte complicat și are o șansă mare la Indian Wells. Bookamakerii o dau ca a doua favorită la cucerirea trofeului, cu o cotă de 10/1. Prima favorită este Iga Swiatek din Polonia.
Halep și Sasnovich s-au mai întâlnit o singură dată. În 2019, jucătoarea din Constanța își începe seria fantastică de victorii de la Wimbledon cu un succes clar în fața lui Sasnovich, 6-4, 7-5.
În turul 3 de la Indian Welks 2021, Halep - Sasnovich este programat luni dimineața, în România, în jurul orei 1.

Indian Wells : Turul 2- Rezumatul victoriei lui Tiafoe în fața lui Korda

Meciurile de pe tabloul masculin de la Indian Wells continuă pe Eurosport 2 și Eurosport Player.
"Mi-e greu să mă gândesc la asta!" Ce a spus Simona Halep la plecarea spre Moscova
IERI LA 10:49
Simona Halep a anunțat cine va face parte din echipa ei înaintea noului sezon competițional
14/10/2021 LA 12:45