În direct
Actualizări în direct

Actualizat 20/02/2020 la 20:44 GMT+2

20:44
Halep a reușit o partidă magnifică în seturile doi și trei, cu Sabalenka. Lipsită de vlagă pe final de primă manșă, Simo s-a adunat, a alergat enorm și a a reușit o revenire spectaculoasă, marcă înregistrată. Campioana noastră e în semifinale la Dubai, unde o va întâlni, vineri, pe Jennifer Brady.
20:40
Halep nu îi dă vreo șansă adversarei. Se distanțează la 5-2 și e la un singur game distanță de penultimul act al competiției.
20:37
Game pentru sportiva din Belarus. Scorul e de 4-2 pentru Halep, în decisiv.
20:32
Game greu pentru campioana noastră, dar rezistă presiunii și se distanțează la 4-1 în decisiv. Doar două gameuri o despart pe Halep de semifinalele competiției.
20:28
Break pentru Simona Halep, care se deplasează incredibil. Și Sabalenka a scăzut nivelul, dar senzația e că, dacă evoluează așa, Simo cu greu poate fi bătută de cineva. 3-1 pentru româncă!
20:24
Halep își menține concentrarea. 3-6, 6-2, 2-1 pentru sportiva noastră.
20:21
Sabalenka pare să fi trecut peste momentul critic. Și-a găsit din nou cadența la serviciu și egalează la 1, în debutul manșei decisive.
20:16
Halep începe decisivul cu un game solid la serviciu și conduce cu 1-0.
20:08
Manșă perfectă făcută de Halep, care și-a dominat categoric adversara la toate capitolele. Semfinalista de la Dubai se va decide în urma unui set decisiv. Halep - Sabalenka 3-6, 6-2.
20:04
Învingătoarea de la Wimbledon e în stare de grație! Încă un game consistent la serviciu și e la doar un game distanță de a trimite partida în decisiv, 5-2.
20:02
Aryna reduce din handicap, la capătul unui nou game cu emoții, în care Halep a revenit de la 40-15. Constănțeanca are 4-2 în setul secund.
19:56
Simo luptă admirabil și pare că se repetă istoria din partida cu Jabeur. Halep se desprinde la 4-1. Sperăm ca finalul de meci să aibă același deznodământ ca și ieri, dară fără un dramatism similar.
19:53
Atât forehandul, cât și reverul Simonei funcționează perfect în acest game, iar campioana noastră se desprinde din nou, după un break: 3-1.
19:48
Din păcate, Simona îmbină din nou punctele foarte bune cu erorile neforțate în momente cheie. Adversara reușește să facă imediat rebreakul. 2-1 pentru sportiva noastră în manșa secundă.
Primul game al meciului care are nevoie de prelungiri pentru a-și desemna învingătoarea. Halep își păstrează cumpătul și își calculează perfect pașii, pentru primul break din setul secund: 2-0 pentru campioana noastră.
19:38
După un final de prim set fără vlagă, în care nu a avut nerv, Halep pare că s-a resetat și a arătat parcă mai montată în puncte. Simo deschide setul secund cu un game făcut destul de ușor pe primul serviciu. 3-6, 1-0.
19:33
Halep nu reușește să o incomodeze pe adversară, care a servit pentru set. Sabalenka și-a trecut în cont prima manșă după doar 27 de minute.
19:31
Din păcate, Simona din nou nu reușește să se concentreze în momentele cheie. După un game echilibrat, Sabalenka și-a procurat o minge de break, pe care a și fructificat-o. 5-3 pentru jucătoarea din Belarus.
19:26
Halep rămâne o luptătoare admirabilă și se agață de orice punct. Românca reușește breakul și se apropie la un singur game de ocupanta locului 13 WTA.
19:21
Din păcate, Halep e prima care cedează în duelul serviciilor. Sportiva din Belarus își procură două mingi de break și o fructifică chiar pe prima, distanțându-se la 4-2.