Eurosport

Fed Cup, injecție de moral! Jaqueline Cristian s-a calificat în sferturi la ITF-ul de la Trnava

13/02/2020 la 16:22Actualizare 13/02/2020 la 16:25

Jaqueline Cristian a obținut o nouă victorie după injecția de moral primită în Fed Cup în meciul cu Rusia.

Jaqueline Cristian, a patra favorită a competiției ITF de la Trnava, s-a calificat în sferturile de finală după ce a învins-o pe cehoaica Johana Markova, locul 407 WTA, scor 6-3, 4-6, 7-5, la capătul unui meci care a durat două ore și 26 de minute de joc. Anterior, Cristian a trecut compatrioata Alexandrea Cadanțu, locul 261 WTA, scor 6-2, 6-1.

Cristian a servit excelent pe parcursul partidei din optimile de finală, ea a reușit opt ași și nu a comis nicio dublă greșeală. Una dintre eroinele din Fed Cup a câștigat 96 de puncte spre deosebire de adversara ei care a obținut 87 de puncte în total. Jaqueline a transformat cinci mingi de break din cele nouă avute.

Cristian este înscrisă și în proba de dublu a competiției din Slovacia. La dublu, perechea Jaqueline Cristian/Jana Fett se vor confrunta cu perechea ungară Dalma Galfi/Reka-Luca Jani, favorite 2.

Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, insa ele se regasesc in continuare la principalii operatori de pe piata. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.