Ana Bogdan a jucat excelent în sfertul de finală de la Praga disputat în compania Kristynei Pliskova, sora geamănă a Karolinei. Reprezentanta noastră a condus cu scorul de 5-1, moment în care adversara ei a pus-o scurtă la fileu, iar Ana a încercat s-o ajungă. În acel moment, o întindere la coapsa stângă a apărut, iar sportiva noastră nu a mai putut continua partida din sferturi.
Ana Bogdan jucase până în acel moment atât de bine și era foarte aproape de a închide setul întâi, de a obține calificarea în penultimul act al turneului la care principala favorită este Simona Halep. Jucătoarea din Sinaia a solicitat intervenția echipei medicale și a explicat că nu se poate sprijini pe piciorul stâng.
Wimbledon
Ana Bogdan, eliminată în turul 1 la Wimbledon 2021! Înfrângere grea cu Anastasia Pavlyuchenkova
30/06/2021 LA 11:07
A fost adus pe teren și un scaun cu rotile, dar de care Ana Bogdan, din fericire, nu a avut nevoie. În urma acestui nefericit episod, Ana părăsește competiția din Cehia, iar Kristyna Pliskova ajunge în semifinale, acolo unde o va întâlni pe câștigătoarea meciului dintre Mertens și Bouchard.
Roland-Garros
Ana Bogdan, lăudată după prestația de la Roland Garros. Româncă a pierdut dramatic cu Paula Badosa
05/06/2021 LA 04:12
Roland Garros
Haos pe sfertul Soranei Cîrstea la Roland Garros! Vom avea o semifinalistă care nu e în top 20 WTA
02/06/2021 LA 15:55