”Evident, am mai jucat cu Halep în Australia. Atunci am avut mingi de set în primul set. Nu am reușit să duc la bun sfârșit, totuși. Ea a avut multe puncte bine, eu am fost poate prea pasivă. Contează să joci fiecare punct, să continui să joci la fel. Indiferent că este minge de meci, primul punct, minge de set, trebuie să tratezi fiecare punct la fel, să dai totul pe teren”, a declarat Jennifer Brady pentru WTA.
Simona Halep - Jennifer Brady va fi a doua semifinală, din punct de vedere al programului, vineri, la Dubai. Organizatorii au anunţat joi seară că înfruntarea campioanei de la Wimbledon, care va fi livetext pe Eurosport.ro, va începe nu înainte de ora României 17:00.
Mesaj emoționant al lui Darren Cahill după despărțirea de Simona Halep! Ce a postat antrenorul
ACUM 3 ORE

Halep - Brady. Americanca, într-o formă deosebită

Jennifer Brady e într-o formă uimitoare și a demonstrat asta încă o dată împotriva ibericei, în sferturi. Venită din calificări, sportiva de pe locul 52 WTA a trecut pe tabloul principal de adversare mult mai bine cotate: Elina Svitolina, Marketa Vondrousova și, azi, Garbine Muguruza.
Sportiva din SUA s-a impus la capătul a două ore și 12 minute de luptă echilibrată, scor 6-7(5), 6-3, 6-4. Impecabilă în momentele cheie ale partidei (a salvat 9 din cele 10 mingi de break ale adversarei), Brady a impresionat cu constanța sa. A reușit să o țină pe Muguruza destul de mult în puncte, lucru care i-a displăcut profund jucătoarei spaniole.
Brady are un stil de joc foarte incomod, însă Halep pare să se simtă în largul ei în momentele în care o întâlnește. Anul trecut, la Mastersul Canadei, campioana de la Wimbledon la capătul unui meci dramatic, scor 4-6, 7-5, 7-6(5). În 2020, Halep și Brady au fost din nou față în față la Australian Open. După un prim set foarte greu, sportiva noastră a ridicat nivelul și s-a impus, scor 7-6(5), 6-1. Astfel, dacă va trece de Sabalenka, Halep pare a avea un avantaj mare în perspectiva semifinalei. Atât din prisma duelurilor directe, dar și al faptului că sporitva din SUA e mult mai obosită, după turul de forță de la Dubai.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, insa ele se regasesc in continuare la principalii operatori de pe piata. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
"M-a luat prin surprindere!" Ce a spus Ilie Năstase despre despărțirea dintre Simona Halep și Cahill