Mesajul lui Patrick Mouratoglou pentru Simona Halep, după victoria în fața Paulei Badosa! Ce a postat românca

Publicat 30/04/2022 la 23:53 GMT+3

Simona Halep a învins-o fără mari probleme pe Paula Badosa și s-a calificat în optimile de finală ale turneului WTA 1000 de la Madrid. După meci, antrenorul româncei a transmis un mesaj emoționant pe rețelele de socializare.

Patrick Mouratoglou & Simona Halep

Simona Halep a obținut o victorie clară în fața Paulei Badosa, a doua jucătoare a lumii, în meciul din turul 2 al turneului WTA 1000 de la Madrid. Românca s-a impus în două seturi, scor 6-3, 6-1, după doar o oră și 14 minute de joc.
După meci, Patrick Mouratoglou, noul antrenor al Simonei Halep, a distribuit pe rețelele de socializare o fotografie, la care a scris un mesaj emoționant. Tehnicianul francez s-a arătat încântat de victoria elevei sale.
"Asta a însemnat mult! Continuăm în optimi la Madrid!", a notat Mouratoglou, alăturând și un emoji cu o îmbrățișare.

La rândul ei, Simona Halep a publicat pe rețelele de socializare o fotografie prin intermediul căreia a vrut să exprime cât de fericită este după eliminarea favoritei nr. 2 a competiției.
"Super fericita Simo", a scris jucătoarea de tenis pe contul său de Twitter, postarea adunând sute de like-uri în doar 15 minute.
Pentru un loc în sferturile de finală ale competiției, fostul lider WTA va juca împotriva învingătoarei din duelul Cori Gauff (16 WTA) - Yulia Putintseva (44 WTA), ultima partidă din această seară de la Caja Magica.