Putintseva, atitudine incalificabilă la meciul cu Haddad Maia! Gestul prin care și-a "câștigat" ura brazilienilor

Publicat 10/02/2023 la 12:08 GMT+2

Yulia Putintseva a fost eliminată în optimile turneului de la Abu Dhabi, fiind învinsă de Beatriz Haddad Maia, în trei seturi. Sportiva din Kazakhstan a răbufnit la finalul partidei, vărsându-și nervii pe fanii brazilieni.

Yulia Putintseva

Yulia Putintseva a fost învinsă aseară, în optimile turneului de la Abu Dhabi, de Beatriz Haddad Maia, care s-a impus în 3 seturi, scor 6-4, 6-7 (5), 7-6 (4), după 3 ore și 16 minute de joc.
Eliminarea din competiție nu i-a picat deloc bine sportivei din Kazakhstan. Jucătoarea de pe locul 45 WTA nu a reacționat prea frumos la finalul partidei.
Deși fanii brazilieni nu au făcut niciun gest nerespectuos pe durata meciului, rezumându-se la a-și încuraja favorita, dar Putintseva și-a vărsat nervii pe ei, arătându-le degetul mijlociu.

Turneul de la Abu Dhabi a ajuns în faza sferturilor de finală. Din cele 8 sportive care se luptă pentru calificarea în semifinale, 3 sunt din Rusia.