Cum arată partea de tablou a Simonei Halep la Madrid după primele meciuri încheiate

Publicat 29/04/2022 la 16:12 GMT+3

Simona Halep a făcut un meci foarte bun în primul tur la Madrid, iar în runda secundă va da peste a doua favorită, Paula Badosa. Totuși, mai multe favorite au fost eliminate în primul tur pe partea de tablou a Simonei Halep.

Simona Halep

Dublă campioană la Madrid, Simona Halep a revenit cu o victorie în circuit, 6-2, 6-3 cu chinezoaica Shuai Zhang, joi, în prima rundă a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 6.575.560 de euro, după mai bine de o lună de pauză din cauza unei accidentări. Halep (30 ani, 21 WTA) a câştigat în doar 70 de minute primul său meci după începerea colaborării cu antrenorul Patrick Mouratoglou.
Cine câștigă meciul de foc Simona Halep - Paula Badosa în turul 2 la Madrid?
Acum, Simona Halep se va duela cu Paula Badosa pentru un loc în turul al treilea. Sportiva din Spania a trecut în primul tur de Veronika Kudermetova cu scorul de 6-3, 6-0, la capătul unui meci care a durat o oră și 6 minute de joc. Aceasta va fi prima întâlnire din circuit pentru Halep și Badosa. După meciurile din runda întâi, mai multe favorite au fost eliminate, astfel că partea de tablou a Simonei Halep s-a eliberat.

• Karolina Muchova - Belinda Bencic (fav.11)