După ce săptămâna trecută a făcut pereche cu Ostapenko, alături de care a ajuns până în finala de la Doha, Monica Niculescu avea planuri mari și pentru turneul de la Dubai. De această dată, ea a făcut cuplu cu rusoaica Potapova.
Cele două au fost nevoite să abandoneze, după ce au pierdut primul set în fața perechii Jurak Guarac (cap de serie 8). La 5-1 pentru adversare, Potapova a primit în plină figură un voleu de la Darija Jurak. Rusoaica s-a prăbușit și a avut mari probleme la ochiul stâng. După ce a fost consulată de medicul turneului, Anastasia a decis să abandoneze.
Ce urmează pentru România în Fed Cup, după înfrângerea cu Italia. Cât de "scump" ne va costa eșecul
IERI LA 08:42
Din fericire, nu e vorba de probleme mari. Potapova a revenit pe teren pentru meciul de simplu din sferturile de finală de la Dubai. Rusoaica a fost învinsă fără drept de apel de Krejcikova (Cehia), scor 6-0, 6-2.
România – Italia 1-3, în Fed Cup | România retrogradează în urna a doua valorică
17/04/2021 LA 10:06
România – Italia 0-2, în Fed Cup | După două mingi de meci ratate, Buzărnescu a pierdut cu Trevisan
16/04/2021 LA 09:26