"Capul de serie numărul 1 a revenit după ce a pierdut primul set şi a învins-o pe Aryna Sabalenka pentru a ajunge în semifinale la Dubai. A fost un nou act "Houdini" din parea Simonei la doar 24 de ore distaţă de la revenirea din meciul cu Ons Jabeur", se arată pe site-ul oficial al WTA.
Halep a cedat primul set la 3, după ce a reuşit doar un singur break, în finalul manşei. Sportiva din Constanţa şi-a revenit ulterior şi nu i-a dat mari speranţe adversarei. Halep a închis meciul după o oră şi 38 de minute, cu dublu 6-2.
Cupa Davis
Retragerea lui Tecău, amânată? "Sper ca Horia să ne ajute în continuare să ne îndeplinim visul!"
ACUM 8 ORE
Simo s-a declarat mulțumită de modul în care a revenit în meci, în special în setul secund arătând precum un zid. A transformat apărarea în ofensivă cu o ușurință teribilă, deplasându-se incredibil pe teren.
În semifinale, Halep va juca împotriva marii surprize a competiției, Jennifer Brady. Venită din calificări, sportiva din SUA, aflată pe locul 52 WTA, a trecut pe rând de Svitolina, Vondrousova și Muguruza.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, insa ele se regasesc in continuare la principalii operatori de pe piata. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Boris Becker, vehement cu Novak Djokovic: "Dacă vrea să participe la turnee, să respecte regulile!"
ACUM 12 ORE
România – Peru, în Cupa Davis | Programul meciurilor din acest weekend: Frunză-Alvarez, primul duel