Simona Halep – Marketa Vondrousova, 6-1, 6-3 în optimi la Stuttgart | Simo, debut perfect pe zgură

Simona Halep la WTA Stuttgart | Românca a debutat azi la turneul de 500 de puncte de la Stuttgart direct în optimile de finală.

Simona Halep

Credit imagine: Getty Images

Știre inițială
Simona Halep, cap de serie numărul 2 la turneul de tenis feminin WTA 500 de la Stuttgart, va debuta direct în faza optimilor de finală, și va juca joi cu sportiva din Cehia, Marketa Vondrousova (20 WTA). Cehoaica a învins-o miercuri, în primul tur, pe compatrioata sa, Marie Bouzkova (56 WTA), în două seturi, cu 6-1, 7-6 (6), după o oră și 52 de minute de joc. Partida dintre Simona Halep și Marketa Vondrousova se joacă joi, nu mai devreme de ora 18.00.
Duelul va fi transmis în format LIVE TEXT pe eurosport.ro. Totodată, această partidă marchează și debutul pe zgură în 2021 al Simonei Halep, care a fost nevoită să se retragă de la mai multe competiții din cauza durerilor la spate și la umăr. Ultimul meci disputat de Halep în circuit datează din urmă cu aproape o lună, la Miami, o victorie în fața Carolinei Garcia. Apoi, Simo a fost nevoită să se retragă înaintea partidei cu Anastasija Sevastova la același turneu.

Traseul virtual al Simonei Halep la turneul de la Stuttgart

Cum s-a descurcat Simona Halep la Stuttgart de-a lungul timpului

Fiecare turneu ATP Masters 1000 și toate cele patru turnee de Mare Șlem sunt în direct, la cerere și fără reclame pe Eurosport Player.
picture

Programul transmisiunilor Eurosport Player - 22 aprilie

Credit imagine: Eurosport

Alătură-te celor Mai mult de 3 milioane de utilizatori în app
Fii la curent cu cele mai noi știri, rezultate și sporturi în direct
Descarcă
Distribuie acest articol
Promo
Promo