În această după-amiază, Irina Bara a fost învinsă în primul tur la Roland Garros, cedând în fața Yuliei Putintseva, în două seturi, scor 3-6, 1-6, după un meci care a durat doar 68 de minute.
Românca de pe locul 112 WTA a fost condusă în startul partidei cu 0-2, dar a reușit să revină, a egalat în două rânduri (2-2 și 3-3), dar apoi a cedat trei game-uri consecutive și a pierdut primul set.
Irina Bara a început partea secundă a meciului ceva mai bine și a câștigat primul game, dar apoi nu a mai reușit să îi pună probleme sportivei de pe locul 37 WTA, care și-a adjudecat 6 game-uri la rând.
Wimbledon
Irina Bara, eliminată în turul 2 la Wimbledon de a patra favorită a turneului, Paula Badosa
ACUM 6 ORE
Aceasta este a doua eliminare consecutivă pentru Irina Bara în primul tur al unui turneu de Grand Slam, după ce în ianuarie românca a pierdut în fața Nuriei Parrizas-Diaz cu același scor, 3-6, 1-6.
În turul 2 la Roland Garros, Yulia Putintseva se va duela cu învingătoarea din duelul Camila Giorgi - Shuai Zhang.
Grand Slam-ul de la Roland Garros, al doilea al sezonului, este programat între 22 mai - 5 iunie și va putea fi urmărit în direct pe Eurosport și Eurosport Player.
Wimbledon
Irina Bara, a șasea româncă din turul 2 la Wimbledon! A trecut fără probleme de Chloe Paquet
28/06/2022 LA 16:15
Irina Bara a câștigat titlul în proba de dublu de la Marbella, alături de Ekaterine Gorgodze
02/04/2022 LA 13:48