Fostul lider mondial, acum pe locul 8 WTA, a pierdut în turul doi la Roma contra Nadiei Podoroska. Pentru Serena a fost primul meci jucat la acest turneu.

Serena Williams, OUT de la Roma

Serena Williams a pierdut în două seturi cu Nadia Podoroska, scor 6-7, 5-7. O ora și 59 de minute au stat cele două jucătoare pe teren.
Emma Răducanu, avertizată de o câștigătoare de Grand Slam, care a decăzut complet după marele succes
ACUM 5 ORE
A fost prima întâlnire între Serena și jucătoarea din Argentina, locul 44 WTA.
Serena a pierdut primul set la tie-break, 6-7(6-8), în timp ce în setul secund, la 6-5, Podoroska a reușit break la 0 și a încheiat meciul.
Jucătoarea din Argentina va juca în turul următor cu croata Petra Martic.

Serena Williams, la meciul 1000 în carieră

Pentru jucătoarea americană a fost cea de-a 1000 partidă din carieră. Serena are 851 de victorii și a pierdut 149.

Naomi Osaka, eliminare surpriză la Roma

Naomi Osaka, a 2-a favorită, a fost învinsă în 2 seturi de Jessica Pegula, scor 7-6(2), 6-2.
Jessica Pegula a fost cea care a învins-o pe Osaka. A 2-a jucătoare a lumii a avut 3 șanse de a câștiga primul set (2 consecutive, la 6-5, 40-15, pe serviciul Pegulei), dar americanca le-a salvat pe toate și a împins prima manșă în tie-break, unde s-a impus clar, scor 7-2.
În setul secund, Osaka s-a prăbușit complet și a pierdut clar, scor 6-2. În rest, marile favorite au trecut mai departe, printre acestea numărându-se liderul mondial Ashleigh Barty, Elina Svitolina, Karolina Pliskova, Garbine Muguruza sau Aryna Sabalenka.
US Open
Marion Bartoli, despre performanța Emmei Răducanu: "Nu poți fi norocoasă 10 meciuri la rând"
ACUM 7 ORE
Prima reacție a lui Diego Schwartzman, după ce a fost învins de un puști fără clasament în ATP