Sorana Cîrstea, locul 76 WTA, a fost eliminată în faza optimilor de finală de la Luxemburg de către favorita numărul doi, Julia Goerges, locul 26 WTA, scor 6-4, 4-6, 4-6, după două ore și zece minute de joc. Deși Sorana a câștigat primul set, jucătoarea din Germania a revenit și s-a impus la limită. Goerges, care a convertit cea de-a doua minge de meci avută cu Sorana, o va întâlni în sferturile de finală de la Luxemburg pe Monica Puig, care a trecut în optimi de Kristina Pliskova.
Sorana Cîrstea l-a avut alături la Luxemburg pe Carl Maes. Antrenorul belgian le-a mai antrenat în trecut pe Kim Clijsters, Laura Robson, Yanina Wickmayer și Kirsten Flipkens.
Australian Open
Novak Djokovic nu mai are acces nici la turneele din Spania dacă nu se vaccinează!
ACUM 4 ORE
Tsitsipas - Ymer - Australian Open
ACUM 4 ORE
Emma Răducanu, realistă după prima victorie la Australian Open! Cum a încercat să cucerească fanii