Tecău și Rojer au pierdut în trei seturi, scor 6(4)-7, 7-6(4), 9-11, la capătul unei partide care a durat o oră și 47 de minute. Perechea româno-olandeză a ratat o minge de meci în setul decisiv.
Pentru parcursul din acest an, încheiat în "sferturi", Horia Tecău și Jean-Julien Rojer vor primi 4.870 de euro și 45 de puncte ATP. La startul competiției, cei doi erau cotați cu șansa a doua pentru câștigarea trofeului.
La Australian Open, primul Grand Slam al anului, Tecău şi Rojer au părăsit competiţia în turul secund.
Australian Open
Kaia Kanepi, "spaima" jucătoarelor de top din circuitul WTA! Care sunt cele mai importante victorii