Tecău și Rojer au pierdut în trei seturi, scor 6(4)-7, 7-6(4), 9-11, la capătul unei partide care a durat o oră și 47 de minute. Perechea româno-olandeză a ratat o minge de meci în setul decisiv.
Pentru parcursul din acest an, încheiat în "sferturi", Horia Tecău și Jean-Julien Rojer vor primi 4.870 de euro și 45 de puncte ATP. La startul competiției, cei doi erau cotați cu șansa a doua pentru câștigarea trofeului.
La Australian Open, primul Grand Slam al anului, Tecău şi Rojer au părăsit competiţia în turul secund.
Detalii de ultimă oră privind starea de sănătate a lui Rafael Nadal! Când vrea să revină pe teren
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Simona Halep a făcut un anunț mare pentru fani: "Mai vreau să joc doi-trei ani"