• 6-1. GAME, SET & MECI Simona Halep! Prestație IMPECABILĂ a campioanei noastre și e în prima finală din 2021!
  • 5-1. Simona Halep își face serviciul și e la doar un game distanță de finală!
  • 4-1. Simona obține un nou break! E aproape de finală la Cluj!
  • 3-1. Simona Halep își consolidează break-ul. Românca joacă excelent.
  • 2-1. Simona Halep obține primul break în debutul setului secund.
  • 1-1. Simona Halep își face și ea serviciul în debutul setului 2.
  • 0-1. Marta Kostyuk e pe tabelă! Ucraineanca a obținut primul game al meciului, în debutul setului 2.
  • Începe setul secund.
  • 6-0. Simona Halep câștigă primul set al meciului cu Kostyuk după 26 de minute de joc.
  • 5-0. Simona Halep obține un nou break și va servi pentru câștigarea primului set.
  • 4-0. Simona Halep se distanțează la 4 game-uri în primul set. Kostyuk încă nu e pe tabelă și are mari probleme la coapsa dreaptă.
  • Medical time-out pentru Marta Kostyuk!
  • 3-0. Simona Halep obține un nou break! Start perfect de meci pentru campioana noastră.
  • 2-0. Simona Halep salvează o minge de break și își consolidează break-ul.
  • 1-0. Simona Halep obține primul break al meciului.
  • UPDATE / Simona Halep a câștigat tragerea la sorți și a ales să primească în primul game al meciului.
Știre inițială
Transylvania Open se apropie de final, azi sosind ziua semifinalelor. În prima partidă a zilei vor intra pe teren Rebecca Peterson (99 WTA) și Anett Kontaveit (14 WTA), cea care speră la un titlu în România pentru a se putea califica la Turneul Campioanelor.
Simona Halep, într-o situație imposibilă! Interzisă la turnee, românca a mai primit o lovitură
ACUM 12 ORE
După această partidă, nu mai devreme de ora 17:00, pe teren vor intra Simona Halep (18 WTA) și Marta Kostyuk (55 WTA), în cea de a doua semifinală a zilei.

Simona Halep spune că se simte mai bine după ce a avut probleme cu spatele

În timpul partidei cu Varvara Gracheva (81 WTA) din optimi, Simona Halep a acuzat probleme la spate, aceasta apelând chiar și la un timeout medical. După partidă, Simona a recunoscut că a luat în calcul un eventual abandon, dar aceasta ar fi fost ultima opțiune la care s-ar fi gândit, mai ales în condițiile în care joacă la un turneu care se desfășoară în România.
După victoria categorică de ieri cu Jaqueline Cristian, scor 6-1, 6-1, Halep a declarat că se simte mai bine din punct de vedere fizic, chiar dacă durere a revenit în anumite momente ale partidei.
De partea cealaltă, Marta Kostyuk vine după o victorie categorică în fața campioanei din acest an de la US Open, Emma Răducanu. Aceasta a învins-o pe jucătoarea din Marea Britanie fără drept de apel, scor 6-2, 6-1, iar jucătoarea de 19 ani din Ucraina va încerca să își ia revanșa în fața Simonei Halep în partida din semifinale.
Cele două s-au întâlnit la începutul lunii la turneul de la Indian Wells. La turneul din California, Simona Halep s-a impus cu scorul de 7-6(2), 6-1, în ceea ce a fost prima întâlnire directă dintre cele două.
Partida dintre Simona Halep și Marta Kostyuk va începe după ora 17:00 și va fi transmisă în format LIVE TEXT pe eurosport.ro.
LG iți aduce mai aproape transmisiunile Eurosport din sporturile de iarnă.
Halep, campioană la retur! Românca, cifre mai bune decât ale Igăi Swiatek într-un top din 2022
26/11/2022 LA 18:11
Simona Halep luptă cu zâmbetul pe buze! Cum așteaptă românca să-și dovedească nevinovăția
26/11/2022 LA 11:44