Simona Halep s-a întâlnit la Moscova cu cel mai înfocat fan! Surpriză neașteptată: "Sunt fără cuvinte"

Irina Aldea

Actualizat 20/10/2021 la 11:02 GMT+3

Simona Halep s-a calificat marți în optimile de finală la Moscova, iar după meci a avut parte de o surpriză total neașteptată din partea celui mai înfocat fan al său.

Simona Halep s-a calificat ieri în optimile de finală la turneul de la Moscova după un meci foarte intens cu Anastasia Potapova, mai ales în setul secund. Sportiva noastră s-a impus cu scorul de 6-1, 6-4, la capătul unui meci care a durat o oră și 33 de minute de joc. Acum, pentru un loc în sferturile de finală se va confrunta cu Veronika Kudermetova, locul 32 WTA.
După meciul de ieri cu Anastasia Potapova, Simona Halep a avut parte de o surpriză total neașteptată din partea celui mai înfocat fan al său. Simona a primit la Moscova vizita unui fan care are tatuat pe brațul drept numele româncei și cele două titluri de Grand Slam câștigate, la Roland Garros 2018 și Wimbledon 2019. Cei doi au făcut o poză, iar sportiva noastră a publicat-o pe Instagram alături de mesajul "Fără cuvinte".

Simona Halep, întâlnire cu cel mai înfocat fan al său la Moscova

Pentru sportiva noastră va urma meciul de joi cu Veronika Kudermetova, la o oră ce nu a fost stabilită momentan de către organizatori. Halep și Kudermetova s-au mai întâlnit o singură dată, chiar în acest an, la Australian Open. Campioana noastră nu i-a dat nicio șansă adversarei atunci, impunându-se cu un categoric 6-1, 6-3.
Pentru calificarea în turul 2 la Moscova, Simona Halep şi-a asigurat un cec de 8.200 de dolari şi 55 de puncte WTA. Dacă va trece de Veronika Kudermetova, joi, Simo o va avea în față în sferturi pe învingătoarea din disputa Sakkari - Kalinskaya.