#MeciuriMemorabile Nick Kyrgios se califică în turul al doilea la Wimbledon 2021! Victorie uriașă cu Ugo Humbert

Andrei Bobeica

Actualizat 30/06/2021 la 18:12 GMT+3

Nick Kyrgios și Ugo Humbert s-au întâlnit în primul tur al turneului de Grand Slam de la Wimbledon. Australianul s-a impus în cinci seturi foarte disputate.

Nick Kyrgios pályafutása egyik legemlékezetesebb sikerét aratta

UPDATE / Nick Kyrgios a câștigat meciul din primul tur cu Ugo Humbert, scor 6-4, 4-6, 3-6, 6-1, 9-7. Duelul s-a întins pe durata a trei ore și 25 de minute.
Austraicul și francezul au oferit un meci maraton, în 5 seturi pe iarba de la Londra.

Kyrgios - Humbert, meci de luptă în 5 seturi

Kyrgios a început mai bine meciul și a reușit să câștige primul set, chiar dacă a fost condus cu 1-3. Austraicul a luat primul set cu 6-4.
Setul al doilea a fost unul mai echilibrat, în care Kyrgios a cedat un game pe propriul serviciu abia la 4-5 și Humbert și-a adjudecat setul cu scorul de 6-4.
Setul 3 a fost unul câștigat mult mai lejer de către francez, scor 6-3 și părea că meciul se îndreaptă către o victorie în 4 seturi pentru Humbert.
Dar Kyrgios a reușit un al 4-lea set fabulos, în care a cedat un singur game și a trimis meciul în decisiv după 6-1.
În setul 5, la scorul de 3-3, meciul a fost întrerupt la ora 23, ora Angliei, întrucât intervine starea de urgență, iar meciul va fi reluat miercuri.
Orice lovitură de la Wimbledon de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.