Andrey Rublev l-a învins pe Federico Delbonis în 4 seturi, scor 6-4, 4-6, 1-6, 2-6, și s-a calificat în turul 2 la Wimbledon 2021.
Deși a pierdut primul set, rusul a egalat și apoi nu i-a mai dat nicio șansă adversarului său. Rublev vine după un parcurs foarte bun la turneul de la Halle, unde a ajuns până în finala pe care a pierdut-o cu 2-0 în fața lui Ugo Humbert.
În turul 2 la Wimbledon 2021, Andrey Rublev îl va înfrunta pe câștigătorul meciului dintre Lloyd Harris și Ricardas Berankis.
Andrey Rublev, depistat pozitiv cu Covid-19 după turneul demonstrativ de la Abu Dhabi
27/12/2021 LA 11:44
Turneul de la Wimbledon va avea loc în perioada 28 iunie - 11 iulie și va putea fi urmărit în direct și în exclusivitate pe Eurosport și Eurosport Player.
Orice lovitură de la Wimbledon de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Reușită remarcabilă în circuitul masculin de tenis! Se întâmplă pentru a doua oară în istorie
23/11/2021 LA 13:11
Nitto ATP Finals
Casper Ruud completează tabloul semifinalelor la Turneul Campionilor! Cine se luptă pentru finală
19/11/2021 LA 15:37