Angelique Kerber s-a calificat în turul 3 la Wimbledon 2021 după ce a trecut de Sara Sorribes Tormo, în trei seturi, scor 7-5, 5-7, 6-4, după un meci care s-a întins pe parcursul a 3 ore și 20 de minute.
Fostul lider mondial o învinsese în primul tur pe Nina Stojanovic, într-o oră și 26 de minute, scor 6-4, 6-3.
Tripla campioană de Grand Slam, care s-a impus la Wimbledon în 2018, a câștigat recent turneul de la Bad Homburg, după ce s-a impus în două seturi în fața Katerinei Siniakova.
US Open
Omul din spatele succesului lui Leylah Fernandez: tatăl ei, fost jucător de fotbal
09/09/2021 LA 12:47
Angelique Kerber va juca în turul 3 cu învingătoarea duelului dintre Nao Hibino și Aliaksandra Sasnovich, care se înfruntă astăzi, de la ora 19:00.
Orice lovitură de la Wimbledon de pe Eurosport vă este oferită de Unibet. Turneul este transmis în direct și în exclusivitate pe Eurosport și Eurosport Player.
US Open
US Open 2021 | Rezumatul unui meci "nebun": Angelique Kerber - Leylah Fernandez
05/09/2021 LA 23:03
US Open
Leylah Fernandez e în sferturi la US Open! Victorie magnifică în fața campioanei din 2016, Kerber
05/09/2021 LA 22:15