Aryna Sabalenka a trecut în două seturi de Ons Jabeur în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon 2021, scor 4-6, 3-6, la capătul unui meci care a durat o oră și 15 minute.
Jucătoarea din Belarus s-a calificat astfel în premieră într-o semifinală de Grand Slam, oprind-o din drum pe sportiva din Tunisia care s-a remarcat drept prima jucătoare arabă care a ajuns în sferturi la Wimbledon în ultimii 47 de ani.
Sabalenka, locul 4 WTA, le-a învins până acum la All England Club pe Monica Niculescu (1-6, 4-6), Katie Boulter (6-4, 3-6, 3-6), Maria Camila Osorio Serrrano (0-6, 3-6) și Elena Rybakina (3-6, 6-4, 3-6).
Internazionali BNL d'Italia
Iga Swiatek, statistici "înfricoșătoare", după calificarea în finala de la Roma! Cifre uimitoare
14/05/2022 LA 14:52
În semifinalele celui de-al treilea Grand Slam al anului, bielorusa o va înfrunta pe Karolina Pliskova, care a trecut de Viktorija Golubic în două seturi, scor 6-2, 6-2.
Iga Swiatek s-a calificat în finala de la Roma, după o victorie clară în fața Arynei Sabalenka
14/05/2022 LA 11:41
Miami Open
Prima reacție a Irinei Begu după victoria senzațională de la Miami! "A fost dificil să mă adaptez"
25/03/2022 LA 06:36