Andy Murray a obținut în această seară calificarea în turul 2 la Wimbledon 2021 după ce l-a învins în patru seturi pe Nikoloz Basilashvili. Britanicul, triplu campion de Grand Slam, a câștigat cu 6-4, 6-3, 5-7, 6-3, la capătul unui meci care a durat trei ore și 15 minute de joc.
Murray a avut mari probleme cu accidentările în ultimele sezoane, trecând inclusiv printr-o operație la șold, însă nu a renunțat la tenis, iar astăzi a obținut o victorie importantă în fața sportivului georgian din top 30 ATP. Chiar dacă putea câștiga în trei seturi, având 5-0 în setul al treilea, Murray a avut nevoie de mai mult timp pentru a încheia partida de pe terenul central.

Wimbledon 2021 | Andy Murray e în turul 2 la All England Club

US Open
Emma Răducanu le-a transmis românilor, prin bunica sa, un mesaj impresionant
15/09/2021 LA 12:43
Mai mult decât atât, fostul lider mondial și-a anunțat prezența la Jocurile Olimpice de la Tokyo, unde merge să-și apere medalia de aur. Englezul s-a impus la ultimele două ediții ale JO, în 2012 și 2016.
Andy Murray, campion la Wimbledon în 2013 și 2016, se va duela în turul 2 la Wimbledon 2021 cu învingătorul partidei dintre Oscar Otte și Arthur Rinderknech.
Orice lovitură de la Wimbledon de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
US Open
"Le-am zis de atunci <Tăceți naibii din gură>!". Navratilova îi ia apărarea Emmei Răducanu
13/09/2021 LA 08:28