Trupa lui Nagelsmann e de neoprit, indiferent de competiție. Chiar dacă tehnicianul are COVID-19, acesta își conduce impecabil echipa și din confortul apartamentului în care e izolat. Bavarezii au marcat pentru a 12-a oară în ultimele 13 partide de cel puțin 3 ori, trecând de formația unde antrenorul lui Bayern s-a lansat, Hoffenheim.
Chiar și în absența lui Sane, omul meciului cu Benfica, din Ligă (dublă și assist), odihnit de stafful tehnic, Bayern a rezolvat partida de sâmbătă încă dinainte de pauză. Gnabry și Lewandowski, cine altul?, au marcat primele două goluri pentru gazde, pentru ca scorul final să fie stabilit pe final de Choupo-Moting și Coman.
Bundesliga
Pierderea Balonului de Aur l-a convins! Lewandowski i-a cerut impresarului să-l ducă la Real Madrid
ACUM 11 ORE
După 9 runde, Bayern are 22 de puncte, e lider și se poate mândri cu un golaveraj impresionant: 33-8.

Dortmund, victorie de control la Arminia Bielefeld: 3-1

După umilința suferită pe terenul lui Ajax, scor 0-4, Dortmund s-a impus pe terenul lui Arminia Bielefeld, formație care nu o mai învinsese din 2006.
În absența lui Haaland, accidentat, Rose a mizat pe o ofensivă formată din Malen și Reus, dar golurile au venit de la marcatori neașteptați. Partida a fost rezolvată de oaspeți din prima repriză, când Can (din penalty) și Hummels au făcut 2-0.
În partea a doua, puștiul Bellingham a arătat din nou că e în mare formă și a dus scorul la unul de neprezentare, golul de onoare pentru gazde purtând semnătura lui Klos (minutul 87).
Grație acestui succes, Dortmund și-a consolidat poziția a doua din campionat, având doar un punct mai puțin decât liderul Bayern. Bielefeld nu are încă vreun succes în actuala stagiune și e pe penultimul loc în Bundesliga.
LG iți aduce mai aproape transmisiunile Eurosport din sporturile de iarnă.
Reacția incredibilă a lui Ronaldo la 24 de ore după ce Messi a câștigat al 7-lea Balon de Aur
ACUM 18 ORE
Cea mai așteptată reacție. Verdictul lui Ibrahimovic, după ce Messi a câștigat Balonul de Aur