Etapa aceasta ar fi trebuit să aducă al nouălea titlu consecutiv în Bundesliga pentru Bayern Munchen, însă bavarezii au făcut un meci surprinzător de slab la Mainz, în ciuda revenirii golgheterului Robert Lewandowski.
Gnabry a revenit și el, însă s-a simțit perioada petrecută pe bancă iar Bayern nu a arătat deloc că ar fi capabil să întoarcă în vreun moment rezultatul.
Gazdele au deschis rapid scorul, în minutul trei prin Burkardt pentru ca apoi Mainz să își dubleze avantajul prin Quaison cu șapte minute înainte de pauză. În finalul partidei bavarezii au marcat prin - cine altcineva - Robert Lewandowski, însă a fost mult prea târziu.
Bundesliga
Bayern nu are milă de adversari! Bavarezii au demolat-o pe Bochum și sunt lideri în Bundesliga
ACUM 9 ORE
RB Leipzig s-ar putea ”apropia” la șapte puncte de liderul Bayern dacă va învinge în această rundă, însă formația de pe locul doi va avea un meci extrem de dificil etapa viitoare, la Borussia Dortmund.

Dortmund, victorie mare la Wolfsburg

Borussia Dortmund pare să își revenit în sfârșit iar echipa care va fi preluată în vară de Marco Rose a câștigat clar, cu 2-0, la ocupanta locului al treilea, Wolfsburg. Erling Haaland a revenit pe lista marcatorilor după o perioadă neobișnuit de ”seacă” pentru el, norvegianul reușind o dublă.
Dortmund rămâne pe cinci însă s-a apropiat la două puncte de Wolfsburg (locul trei) și la unul singur de Eintracht Frankfurt, care nu a jucat însă în această etapă încă.
Jurgen Klopp vrea să dea lovitura vara viitoare! Ce super fotbalist își dorește la Liverpool
16/09/2021 LA 08:54