Atacantul lui Reading, George Pușcaș a făcut meciul carierei în Championship. Românul a reușit o triplă, în doar 5 minute, pentru formația sa, în victoria de la Wigan, scor 3-1.
Pușcaș a luat mingea acasă! Colegii i-au transmis mesaj chiar pe ea. Căpitanul Moore a fost cel mai simpatic și i-a scris "Te iubesc, românule sexy!"
Cum a reușit Armenia să câștige în premieră un meci cu România. Explicația lui Arman Karamyan
01/04/2021 LA 19:25

Pușcaș a adus un succes foarte important

Grație victoriei de la Wigan, Reading a urcat pe locul 18 în clasament, distanțându-se la 5 puncte de locul 22, primul care duce în liga a treia britanică. De partea cealaltă, Wigan a coborât chiar pe poziția a 22-a, una retrogradabilă.
3 goluri marcase Pușcaș în ultimele 16 meciuri. La Wigan, a reușit să puncteze de 3 ori în 5 minute.
Debut de coșmar în 2021 pentru George Pușcaș. Atacantul s-a operat și va lipsi cel puțin o lună
16/01/2021 LA 08:38
George Pușcaș a înscris un gol, dar Reading a pierdut întâlnirea din Championship cu Coventry
31/10/2020 LA 06:13