Atacantul lui Reading, George Pușcaș a făcut meciul carierei în Championship. Românul a reușit o triplă, în doar 5 minute, pentru formația sa, în victoria de la Wigan, scor 3-1.
Pușcaș a luat mingea acasă! Colegii i-au transmis mesaj chiar pe ea. Căpitanul Moore a fost cel mai simpatic și i-a scris "Te iubesc, românule sexy!"
Edi Iordănescu a anunțat numele stranierilor convocați pentru Liga Națiunilor! Lista preliminară
13/05/2022 LA 11:40

Pușcaș a adus un succes foarte important

Grație victoriei de la Wigan, Reading a urcat pe locul 18 în clasament, distanțându-se la 5 puncte de locul 22, primul care duce în liga a treia britanică. De partea cealaltă, Wigan a coborât chiar pe poziția a 22-a, una retrogradabilă.
3 goluri marcase Pușcaș în ultimele 16 meciuri. La Wigan, a reușit să puncteze de 3 ori în 5 minute.
Russian Premier League
Eric Bicfalvi, dublă în victoria lui Ural cu Dinamo Moscova! Ce au reușit ceilalți stranieri
30/04/2022 LA 13:57
Cicâldău, assist în victoria lui Galatasaray! Pușcaș a marcat la Pisa. Ce au reușit ceilalți români
02/04/2022 LA 17:45