De Gea, gafă imensă la primul gol înscris de Watford! United, condusă cu 2-0 de ultima clasată

Cosmin Cioboata

Actualizat 22/12/2019 la 18:03 GMT+2

După o primă repriză fără goluri și fără vreun șut pe poartă, Manchester United s-a văzut condusă la prima ocazie a lui Watford din repriza secundă. Portarul lui United părea să aibă situația sub control, dar a scăpat inexplicabil mingea la șutul lui Ismaila Sarr.

de gea gafa

Watford, ultima clasată din Premier League, a deschis scorul în minutul 50 al confruntării de pe Vicarage Road, după ce Sarr a expediat un șut cu pământul spre vinclul porții lui United. Lovitura nu a fost foarte puternică, iar un portar cu experiența lui De Gea putea să intervină fără probleme. N-a fost să fie așa, căci portarul spaniol a scăpat mingea printre degete, iar Watford a reușit o performanță unică în actualul sezon: să conducă pe teren propriu.
Ultima clasată din Premier League a continuat să atace, iar după numai 4 minute, Wan Bissaka a comis penalty. Troy Deeney, aflat la meciul cu numărul 4 din acest sezon pe teren propriu, a transformat impecabil și a stabilit scorul final al confruntării.
picture

De Gea, gafă uriașă cu Watford

Seria gafelor continuă la United

Se pare că jucătorii lui Ole Gunnar Solskjaer continuă seria greșelilor. Gafa de astăzi a lui De Gea vine după ce, etapa trecută, fundașul Lindelof își trimitea mingea în proprie poartă, în partida cu Everton. "Diavolii roșii" n-au mai înregistrat un rezultat negativ în fața lui Watford din 2016, de când trupa de pe Vicarage Road se impunea cu 3-1.
Manchester United se află pe locul 8 în campionat, la 24 de puncte în spatele liderului Liverpool.