Înaintea meciului

În direct
Romania - Sweden
Euro Qualifying - 15 noiembrie 2019

European Championship Qualification - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Romania și Sweden în direct pe Eurosport. Meciul începe la 21:45 pe 15 noiembrie 2019. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Mirel Radoi și Jan Andersson? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Romania și Sweden. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Romania și Sweden. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

FINAL | România - Suedia 0-2. Naționala noastră pierde calificarea de pe locul secund, dar rămâne cu sperața barajului din UEFA Nations League.

88'
Romania

Fundașul Mogoș șutează de la 20 de metri, iar Olsen respinge peste poartă.

87'

Suporterii români au început să părăsească stadionul dezamăgiți, în timp ce Isak pătrunde periculos în careul lui Tătărușanu. Scăpăm fără gol.

83'
Romania

Arbitrul anunță că meciul poate continua. Ianis, aproape de primul gol pentru națională, cu un șut pe lângă poartă.

82'

Crainicul stadionului anunță că au existat scandări rasiste din tribune la adresa unui jucător suedez, în urma cărora arbitrul poate suspenda partida.

81'
Romania

Introduși în repriza secundă, Florinel Coman și Denis Alibec reușesc o combinație minunată, finalizat însă fără gol.

73'

Vasile Mogoș îl deposedează excelent pe Quaison, marcatorul golului secund, care scăpase pe contraatac spre poarta noastră.

70'
Sweden

Suedia trece din nou pe lângă golul de 3-0. Mijlocașul Ekdal nimerește bara transversală și îl iartă pe Tătărușanu.

67'
Romania

"Tricolorii" încearcă să înscrie măcar golul de onoare în această seară. Stanciu își încearcă încă o dată norocul la poarta sudezilor, însă fără succes. Șutul său se duce mult pe lângă poartă.

64'
Romania

Intrat la pauză, Ianis Hagi prinde un șut din voleu din marginea careului. Portarul Olsen reține fără probleme, ca la antrenament.

60'
Sweden

Suedia, aproape de 3-0, după lovitura de cap a lui Berg. Tătărușanu are o intervenție excelentă.

49'
Romania

Keșeru driblează în careu și șutează în blocajul fundașilor suedezi.

46'

S-a reluat meciul! România începe periculos, cu un șut de la mare distanță, dar fără emoții pentru suedezi.

România - Suedia 0-2, la pauză! Urmează o repriză de totul sau nimic pe Arena Națională

41'
Romania

Ocazie uriașă pentru "tricolori"! Keșeru reia o minge din cădere, pe lângă poarta apărată de Olsen.

40'
Romania

Nicolae Stanciu irosește o nouă lovitură liberă, spre dezamăgirea suporterilor români.

34'
Romania

GOL Suedia! Quaison dublează avantajul nordicilor după o combinație în careul naționalei noastre.

18'
Sweden

GOL Suedia! După o centrare venită de pe partea stângă, Berg reia cu capul la colțul lung, fără speranțe pentru Tătărușanu.

15'
Romania

România, aproape să deschidă scorul pe Arena Națională! Stanciu trage puternic de la marginea careului, dar pe lângă poartă.

21:45

A început partida!

21:20

Cele două echipe au ieșit la încălzire, în timp ce suporterii români declanșează o adevărată fiesta pe Arena Națională. Crainicul stadionului prezintă jucătorii pregătiți de Cosmin Contra într-o atmoseră deosebită.

21:00

Formații în oglindă pregătite de cei doi selecționari în această seară. Au mai rămas 45 de minute până la startul meciului de pe Arena Națională. Tătărușanu a ieșit la încălzire, în aplauzele suporterilor care au intrat deja pe stadion.