Echipele de start: România (4-4-2): Tătărușanu - Mogoș, Nedelcearu, Rus, Bancu - Deac, Băluță, Stanciu, Mitriță - Pușcaș, Keșeru Suedia (4-4-2): Olsen - Lustig, Lindelof, Granqvist, Bengtsson - Larsson, Ekdal, Forsberg, Olsson - Berg, Quaison

Live comment icon
FINAL | România - Suedia 0-2. Naționala noastră pierde calificarea de pe locul secund, dar rămâne cu sperața barajului din UEFA Nations League.
88'
Romania
Fundașul Mogoș șutează de la 20 de metri, iar Olsen respinge peste poartă.
87'
Suporterii români au început să părăsească stadionul dezamăgiți, în timp ce Isak pătrunde periculos în careul lui Tătărușanu. Scăpăm fără gol.
83'
Romania
Arbitrul anunță că meciul poate continua. Ianis, aproape de primul gol pentru națională, cu un șut pe lângă poartă.
82'
Crainicul stadionului anunță că au existat scandări rasiste din tribune la adresa unui jucător suedez, în urma cărora arbitrul poate suspenda partida.
81'
Romania
Introduși în repriza secundă, Florinel Coman și Denis Alibec reușesc o combinație minunată, finalizat însă fără gol.
73'
Vasile Mogoș îl deposedează excelent pe Quaison, marcatorul golului secund, care scăpase pe contraatac spre poarta noastră.
70'
Sweden
Suedia trece din nou pe lângă golul de 3-0. Mijlocașul Ekdal nimerește bara transversală și îl iartă pe Tătărușanu.
67'
Romania
"Tricolorii" încearcă să înscrie măcar golul de onoare în această seară. Stanciu își încearcă încă o dată norocul la poarta sudezilor, însă fără succes. Șutul său se duce mult pe lângă poartă.
64'
Romania
Intrat la pauză, Ianis Hagi prinde un șut din voleu din marginea careului. Portarul Olsen reține fără probleme, ca la antrenament.
60'
Sweden
Suedia, aproape de 3-0, după lovitura de cap a lui Berg. Tătărușanu are o intervenție excelentă.
49'
Romania
Keșeru driblează în careu și șutează în blocajul fundașilor suedezi.
46'
S-a reluat meciul! România începe periculos, cu un șut de la mare distanță, dar fără emoții pentru suedezi.
România - Suedia 0-2, la pauză! Urmează o repriză de totul sau nimic pe Arena Națională
41'
Romania
Ocazie uriașă pentru "tricolori"! Keșeru reia o minge din cădere, pe lângă poarta apărată de Olsen.
40'
Romania
Nicolae Stanciu irosește o nouă lovitură liberă, spre dezamăgirea suporterilor români.
34'
Romania
GOL Suedia! Quaison dublează avantajul nordicilor după o combinație în careul naționalei noastre.
18'
Sweden
GOL Suedia! După o centrare venită de pe partea stângă, Berg reia cu capul la colțul lung, fără speranțe pentru Tătărușanu.
15'
Romania
România, aproape să deschidă scorul pe Arena Națională! Stanciu trage puternic de la marginea careului, dar pe lângă poartă.