Iată echipa de start a lui Glasgow Rangers. Ianis Hagi e titular

Actualizări în direct
    Sebastian Ujica

Actualizat 26/02/2020 la 20:53 GMT+2

90
    Final de meci!!! Glasgow Rangers se califică în optimile Europa League cu 4-2 la general în fața celor de la Braga. Ianis a marcat 2 goluri și a dat o pasă de gol în cele 2 partide cu portughezii.
    77
    Glasgow Rangers înscrie din nou, prin Arfield, însă reușita este anulată corect pentru offside.
    72
    Ianis Hagi este înlocuit de Steven Gerrard. În locul său intră Joe Aribo
    71
    O nouă ocazie bună pentru gazde la lovitura de cap a aceluiași Paulinho, mingea trece milimetric pe lângă bară
    61
    Gol Glasgow Rangers! Ianis Hagi pasează ideal în spatele apărării gazdelor, Kent scapă și trimite la colțul lung și îl învinge pe Matheus
    R. Kent
    Gol
    R. Kent
    Rangers
    Rangers
    19:52
    Glasgow Rangers are un sezon extrem de slab în ceea ce privește penalty-urile: au ratat 6 din cele 10 primite!
    Final de 1st Half
    19:50
    Final de primă repriză. Braga a dominat teritorial, însă Rangers a avut 3 ocazii imense de a marca. Cea mai mare a fost a lui Ianis Hagi, din penalty, însă șutul său a fost blocat. Totuși, Rangers este calificată în continuare și la acest scor după acel 3-2 din urmă cu 6 zile.
    45
    Ce ocazie pentru Ianis Hagi!!! Glasgow Rangers a obținut un penalty la ultima fază a reprizei după un henț în careu, Ianis și-a asumat responsabilitatea însă execuția lui a fost anticipată de Matheus care a respins!
    25
    Ocazie bună și pentru gazde la lovitura de cap a lui Paulinho, McGregor respinge spectaculos de sub transversală
    22
    Ianis Hagi scoate o lovitură liberă, șutează cu stângul peste poartă
    19
    O nouă ocazie mare pentru Rangers, creată de Ianis Hagi - românul a trecut de 2 adversari, a intrat în careu și i-a lăsat mingea ideal lui Kent care a șutat puțin pe lângă poartă!
    8
    O primă ocazie mare pentru Rangers - Kamberi scapă singur la 30 de metri de poartă, îl așteaptă pe Arfield, șutul acestuia este respins de Matheus