• Ubilava
    13'
Înaintea meciului

Lokomotivi Tbilisi - Universitatea Craiova

Europa League - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Lokomotivi Tbilisi. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.

Votează și spune-ne cine va câștiga între Lokomotivi Tbilisi și Universitatea Craiova. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Lokomotivi Tbilisi și Universitatea Craiova. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
21:56

A fost ultima fază a meciului. Lokomotivi Tbilisi câștigă cu 2-1 și merge mai departe în Europa League. Craiova părăsește Europa într-un mod rușinos.

21:55

Andrei Ivan trimite pe lângă poartă cu capul după un corner executat de Mihăilă!

21:53

Mai sunt 3 minute de speranță. Oltenii se grăbesc și aruncă cu disperare orice minge în careul advers.

21:52

Gooooooooool Craiova. Baiaram înscrie din interiorul careului după o centrare perfectă a lui Bancu

21:51

Toți jucătorii de la gazde acuză crampe musculare după ce sunt implicați într-un duel.

21:49

S-au arătat 7 minute de prelungire de la margine

21:49

Oltenii atacă cu toți oamenii, dar nu reușesc să își creeze ocazii și meciul se îndreaptă spre un rezultat nefast pentru echipa lui Bergodi.

21:43

Un atac prelungit al Craiovei se încheie cu un șut slab al lui Koljic din interiorul careului.

21:39

Oltenii încearcă să pună presiune pe adversar, însă se precipită și greșesc foarte mult.

21:35

Bergodi apelează la a 3-a schimbare. S.Baiaram a intrat în locul lui D.Nistor

21:31

Craiova domină autoritar, iar adversarii încep să tragă de timp.

21:30

Atacurile Craiovei sunt tot mai periculoase. Cicâldău este tras clar de tricou în careu, dar arbitrul sârb nu acordă nimic, Se impunea lovitură de la 11 metri

21:28

V.Screciu vede galben la numai un minut după ce a intrat pe teren, după o îmbrânceală colectivă la mijocul terenului

21:26

A 2-a schimbare la Craiova. V.Screciu intră în locul lui A.Mateiu

21:25

Bară Craiova. Koljic a trimis spre poartă din careu, dar mingea a lovit bara din dreapta portarului.

21:20

Gol Lokomotivi Tbilisi. Oulad Omar face 2-0 după un nou contraatac excelent dus la capăt de gazde.

21:18

Prima schimbare a lui Cristiano Bergodi. Mihăilă intră în locul lui Bărbuț.

21:15

Gol Locomotivi Tbilisi. Jucătorii Craiovei au fost surprinși de un contraatac al gazdelor finalizat cu un șut perfect al lui Irakli Sikharulidze.

21:12

Stephane Acka vede și el galben după o intrare dură asupra unui adversar

21:07

Elvir Koljic l-a lovit cu umărul pe un adversar i-ar arbitrul i-a acordat cartonaș galben. Decizia a fost mult prea dură.

21:03

A început repriza a 2-a

20:48

A fost ultima fază a primei reprize. Scorul pauzei este 0-0

20:48

Cicâldău execută o lovitură liberă în careul advers, mingea este respină până la Ivan, dar centrarea acestuia a fost prinsă cu siguranță de portarul echipei georgiene.

20:46

S-a acordat un minut de prelungire pentru această primă repriză.

20:45

Craiova are o acțiune cât de cât mai legată, dar centrarea lui Bancu a fost blocată.

20:43

Construcția Craiovei suferă foarte mult. Gruzinii sunt mult mai implicați în joc, chiar dacă realizările sunt inexistente și din partea lor.

20:38

Vătăjelu primește un cartonaș galben după un henț comis în jumătatea adversă.

20:33

Oulad Omar trage peste poartă de la marginea careului. A fost cea mai mare ocazie a partidei.

20:30

A trecut o jumătate de oră de la startul partidei, iar oltenii nu au tras deocamdată nici un șut pe poartă.

20:29

Bărbuț are o acțiune bună, dar Ivan încearcă un călcâi pentru Bancu și faza se răcește.

20:28

Cicâldău execută o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri, dar mingea trece pe lângă stâlăul din dreapta poții adverse.

20:21

Samurkasovi trimite un șut foarte bun de la aproximativ 20 de metri, dar mingea trece puțin peste poarta lui Pigliaceli.

20:20

Gruzinii sunt foarte agresivi și îi determină pe olteni să greșească deseori. Meciul este mai greu decât era de așteptat pentru vicecampioana României.

20:16

Meciul este foarte încâlcit. Oltenii încearcă să-și impună jocul, dar adversarii sunt foarte puternici din punct de vedere fizic și se agață de toate mingile.

20:10

Echipa lui Bergodi domină teritorial, dar până acum nu și-a creat ocazii mari de a marca.

20:06

Craiova a început mai bine meciul și pune preiune pe adversar.

19:25

Echipele de start

Locomotivi Tbilisi: Mamardashvhili - Gabadze, Sandokhadze, Dureshidze, Ubilava - Samurkasovi, Shonia, Darsmelia - Kirkitadze, Sikharulidze, Oulad Omar

Rezerve: Sherozia - Tchanturia, Androniskashvili, Gaveshelishvili, Mtchedlishvili, Iakovidze, Dzebniauri

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Acka, M. Constantin, N. Bancu - Nistor, Mateiu, Cicâldău - Bărbuț, Koljic, Ivan

Rezerve: I. Popescu, Bălașa, Screciu, Baiaram, Ivanov, Mihăilă, Bic

18:00

CS Universitatea Craiova luptă pentru calificarea în turul 2 preliminar din Europa League cu georgienii de la Locomotive Tbilisi.