Ianis Hagi a înscris golul cu numărul 2 al meciului amical cu Motherwell de pe Ibrox Stadium dintr-o pasă a lui Barisic. Prima reușită a meciului a fost marcată de Kent, încă din minutul 7. Partida dintre Rangers și Motherwell ar fi trebuit să înceapă de la ora 20.00, însă întârzierea testelor de coronavirus a făcut ca partida să fie amânată timp de două ore. Amânarea nu a reprezentat vreo problemă pentru trupa lui Steven Gerrard, care a intrat pe teren cu sete de victorie și goluri.
Calificările pentru Cupa Mondială UEFA
RĂDOI A ANUNȚAT LISTA PRELIMINARĂ A STRANIERILOR CARE POT FI CONVOCAȚI PENTRU JOCURILE DIN NOIEMBRIE
IERI LA 10:16
Scoțienii de pe Ibrox Park au început cu 2 victorii meciurile de verificare din această vară. Mai întâi, elevii lui Gerrard au învins pe Lyon cu 2-0, ambele goluri ale scoțienilor fiind înscrise de Ianis Hagi în prima repriză.
Cu 4 zile în urmă, Rangers a trecut tot cu 2-0 de o altă formație din Ligue 1, Nice, prin golurile marcate de J.Defoe și J.Barjonas.
Cum arată topul celor mai valoroși 10 fotbaliști români! Poziții mai bune pentru Moruțan și Cicâldău
15/10/2021 LA 05:00