Ianis Hagi a înscris golul cu numărul 2 al meciului amical cu Motherwell de pe Ibrox Stadium dintr-o pasă a lui Barisic. Prima reușită a meciului a fost marcată de Kent, încă din minutul 7. Partida dintre Rangers și Motherwell ar fi trebuit să înceapă de la ora 20.00, însă întârzierea testelor de coronavirus a făcut ca partida să fie amânată timp de două ore. Amânarea nu a reprezentat vreo problemă pentru trupa lui Steven Gerrard, care a intrat pe teren cu sete de victorie și goluri.

Rădoi ia atitudine după dezvăluirile psihologului naţionalei: "Îmi cer scuze pentru ieșirea lui!"
22/09/2020 LA 08:39

Scoțienii de pe Ibrox Park au început cu 2 victorii meciurile de verificare din această vară. Mai întâi, elevii lui Gerrard au învins pe Lyon cu 2-0, ambele goluri ale scoțienilor fiind înscrise de Ianis Hagi în prima repriză.

Cu 4 zile în urmă, Rangers a trecut tot cu 2-0 de o altă formație din Ligue 1, Nice, prin golurile marcate de J.Defoe și J.Barjonas.

Mesajul lui Ianis Hagi după o nouă victorie entuziasmantă obținută de Rangers în Scoția
10/08/2020 LA 05:48
Ianis Hagi, evoluție sub așteptări în UEL! Ce notă a primit pentru jocul din Leverkusen – Rangers
07/08/2020 LA 05:18