Mourinho a mulțumit unui copil de mingi în seara în care Tottenham a revenit de la 0-2 în Ligă

Ion Alexandru

Actualizat 27/11/2019 la 07:15 GMT+2

Un copil de mingi a fost felicitat de Mourinho chiar pe stadion. "Este primul sa pasă de gol în Champions League" l-a lăudat Mourinho pe puștiul care l-a ajutat pe Aurier să repună repede mingea în joc. În urma acelei faze, Kane a egalat-o în debutul reprizei a doua pe Olympiacos

José Mourinho bedankt sich beim Balljungen

Tottenham a fost condusă cu 2-0, dar noua echipă a lui Mourinho a revenit miraculos și a obținut biletele pentru optimile Champions League după o victorie cu 4-2 în fața vicecampioanei Greciei, Olympiacos.
Un copil de mingi a fost eroul la Londra. Mourinho l-a felicitat pe puștiul care a readus repede mingea în joc la 1-2.
În minutul 50, copilul de mingi l-a servit rapid pe Aurier. Ivorianul a aruncat mingea către Lucas Moura, iar Harry Kane a egalat. Mourinho i-a mulțumit și după meci copilului de pe margine.
A înțeles spiritul jocului și a dat prima pasă de gol în Champions League

Tottenham este în optimile Champions League

Revenirea lui Tottenham de la 0-2 și succesul cu 4-2 în fața lui Olympiacos i-au adus lui Mourinho calificarea în primăvara Champions League. Portughezul nu este mulțumit și vrea să scrie, din nou, istorie la Londra.
Tottenham a avut sezonul trecut un parcurs fenomenal, dar nimeni nu-și amintește finaliștii.