La doi ani de la revenirea istorică în fața lui Milan la Istanbul, cormoranii au pierdut cu 2-1 în fața aceluiași adversar la Atena în urma dublei reușite de Filippo Inzaghi.
”Nu m-am mai uitat la meci niciodată. Este oribil să pierzi un meci cu o asemenea magnitudine, știind cât de aproape ești. Nu ne putem plânge. Am fost foarte norocoși în 2005 și poate și Milan a avut noroc apoi, poate noi am fost echipa mai bună”, a declarat Carragher pentru Sky Sports.
”Dar am rămas cu impresia că n-am făcut tot ceea ce am putut pentru a câștiga acel meci, dacă e să fiu sincer”, a afirmat Carragher. Rafael Benitez a ales atunci să joace cu Kuyt ca singurul atacant și l-a introdus pe Crouch abia în minutul 78, lăsându-l pe Bellamy pe bancă.
Liga Campionilor UEFA
Mbappe l-a evitat cât a putut pe Messi. Cifrele incredibile prezentate de L'Equipe
ACUM 19 ORE

Jamie Carragher: ”Normal că am regrete”

”E ușor să spui acum după ce a trecut totul, dar îmi aducă aminte că totuși Craig Bellamy nu a jucat deloc atunci. Ei îl aveau pe Paolo Maldini care avea 39, 40 de ani atunci și mă gândesc că dacă l-am fi avut pe Bellamy pentru măcar 20 de minute să-l ia la alergat... Normal că mereu sunt regrete, dar ne bucurăm că am participat la o astfel de finale”, consideră Carragher.
”A ales să joace cu Dirk Kuyt ca atacant și cred că știam că Dirk nu era omul potrivit pentru a fi un atacant central, care să joace singur..nu era rolul lui. Deși a marcat pe final, mă gândesc că jocul aerian al lui Crouch ar fi schimbat lucrurile. Regret și că Bellamy a rămas pe bancă”, a completat Carragher.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Koeman, distrus: "Jucătorii știu că există un cadavru sportiv pe bancă"
15/09/2021 LA 08:58
Busquets, întrebat dacă Barcelona poate câștiga Champions League, fără Messi. Răspunsul dat
13/09/2021 LA 14:21