Manchester United a debutat cu înfrângere în grupele UEFA Champions League, englezii fiind învinși cu scorul de 2-1 de Young Boys. Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 13, dar United a rămas în inferioritate numerică cu 10 minute înainte de pauză, după eliminarea lui Wan-Bissaka, iar în repriza secundă elvețienii au preluat conducerea.
În minutul 66, Ngamaleu a restabilit egalitatea, iar în prelungiri, Siebatcheu a stabilit scorul final după o greșeală uriașă a lui Jesse Lingard, care fusese trimis pe teren în minutul 72, în locul lui Cristiano Ronaldo. Schimbările făcute de Solskjaer au fost puternic criticate în spațiul public. Norvegianul a explicat apoi de ce a ales să-l scoată din teren pe Ronaldo, pe lângă Sancho, van de Beek, Fernandes și Fred.
Ronaldo, antrenor la United în mai puțin de doi ani! Anunțul unui fost tehnician din Premier League
ACUM 8 ORE

Conducerea lui Manchester United, sfătuită să-l demită de urgență pe Solskjaer

Jason Cundy, fostul fundaș al lui Chelsea și Tottenham, este convins că Solskjaer nu mai poate continua pe banca lui Manchester United și îi sfătuiște pe șefii de pe Old Trafford să-l înlocuiască de urgență cu Antonio Conte, liber de contract după plecarea de la Inter: "Ce a făcut în meciul cu Young Boys arată că e cu totul lipsit de idei. Acea evoluție, forma echipei, au rămas în 10, ok, dar hai să fim serioși...
Au ajuns să se apere cu 5 pe linia de fund și el nu a schimbat nimic. Erau dominați pe linia de mijloc. Săracii Fred, Pogba și Fernandes. Nu am primit niciun ajutor, erau pasați de colo colo. Cei cinci de pe fundul terenului nu s-au mișcat. Ar fi trebuit să treacă la 4 în defensivă și 4 la mijloc. United a primit ce a meritat, iar Solskjaer a demonstrat din nou ce știe.
E adevărat că meciul s-a schimbat după acel cartonaș roșu, dar asta nu înseamnă că trebuie să îngenunchezi în fața adversarilor. A fost un dezastru de amploare de am văzut. Eu personal l-aș demite în secunda 2. Știm foarte bine ce urmează. Ce să faci cu el pe bancă atunci când acolo undeva îl ai pe Antonio Conte liber. Care e antrenorul mai bun? Va veni o perioadă în acest sezon în care șefii își vor dori să-l fi demis mai devreme!", a spus Cundy pentru talkSPORT.
5 fotbaliști de peste 35 de ani care fac furori în fotbalul mare
ACUM 18 ORE
Ronaldo, impresionant în tricoul lui United! Cifrele portughezului în meciul cu West Ham