• Guendouzi
    11'
Înaintea meciului

Arsenal - Chelsea

Barclays Premier League - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Arsenal. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Mikel Arteta și Thomas Tuchel? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Arsenal și Chelsea. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Arsenal și Chelsea. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
90

Final de meci! Chelsea câștigă ultimul mare derby al decadei după 2 reușite în 3 minute! Arsenal a condus aproape 70 de minute, însă gafa lui Leno și erorile din apărare au dus la prima înfrângere a lui Arteta!

87

Iată reușitele celor de la Chelsea

86

Gol Chelsea! Arsenal a clacat iar Abraham egalează după un contraatac rapid

• Jorginho
    GoalJorginhoChelseaGol Chelsea! Leno comite o eroare imensă după o fază fixă, trecând pe sub minge, iar Jorginho împinge mingea în poartă
    Dans ce match*Goals1On target1Yellow Cards1*Fouls3
83

• Shkodran Mustafi
    sortantCalum ChambersArsenalPrima schimbare a partidei - Chambers, cel care a pasat la golul lui Aubameyang, este înlocuit cu Mustafi din cauza unei accidentări
    Dans ce match*Assists1
    participantShkodran MustafiArsenal
23

13

Iată reușita lui Aubameyang

• Pierre-Emerick Aubameyang
    GoalPierre-Emerick AubameyangArsenalGol Aubameyang! Arsenal deschide scorul rapid în partida cu Chelsea - Chambers a deviat la colțul lung după un corner iar Aubameyang a trimis în poartă