Înaintea meciului

În direct
Brighton & Hove Albion - Manchester United
Premier League - 30 iunie 2020

Barclays Premier League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Brighton & Hove Albion și Manchester United în direct pe Eurosport. Meciul începe la 22:15 pe 30 iunie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Graham Potter și Ole Gunnar Solskjær? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Brighton & Hove Albion și Manchester United. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Brighton & Hove Albion și Manchester United. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

GOOOOL MANCHESTER UNITED!

United a marcat al treilea gol printr-un contraatac ca la carte care a început printr-o respingere perfectă a lui Maguire care a trimis mingea la Matic. Sârbul a trimis o pasă lungă sublimă pentru Greenwood care nu a ezitat să îi pună mingea pe tavă practic imediat lui Fernandes care nu avea cum să rateze din doi metri. Fotbalul pare simplu câteodată.

44

Pogba încheie această repriză terorizând apărarea lui Brighton. Francezul face ce vrea din fundașii adverși dar într-un final apărarea gazdelor reușește să aglomereze mijlocul și să degajeze mingea.

41

Iată și golul superb reușit de Mason Greenwood:

Video - Mason Greenwood deschide scorul pe Amex Stadium

01:20
40

De când a debutat la Manchester United în februarie, Bruno Fernandes a fost implicat direct în mai multe goluri în toate competițiile decât oricare alt jucător din Premier League (5 goluri, 4 assisturi).

34

Reluările par să arate că Greenwood ar fi ieșit cu mingea în afara terenului în faza premergătoare golului secund. Însă jocul lui United de până acum a fost excelent, diavolii au controlat fără probleme partida după ce au jucat 120 de minute în weekend.

Dans ce match*Goals1On target1Hit Post / Hit Bar1Wide2

29

GOOOOL MANCHESTER UNITED! Bruno Fernandes a marcat cu primul său șut pe poartă al serii după ce Pogba a recuperat o centrare a lui Luke Shaw.

• Mason Greenwood
    GoalMason GreenwoodManchester United
    Dans ce match*Goals1On target1

17

GOOOOOOL MANCHESTER UNITED! Mason Greenwood deschide scorul după o fază individuală superbă! O deschidere de scor perfect meritată având în vedere cum s-a jucat până acum.

13

Manchester United a câștigat doar patru din cele 15 meciuri din deplasare din acest sezon.

11

Prima ocazie a meciului vine în minutul 11. Wan-Bissaka a făcut ce a vrut din Bissouma pe partea dreaptă iar mingea a ajuns în cele din urmă la Bruno Fernandes care a șutat în bară. Presiunea lui United se intensifică.

10

Manchester United a fost echipa cu posesia și care a controlat în mare parte acest început de meci, însă fără să fie periculoasă neapărat. Brighton pare oricând pregătită pentru un contraatac periculos.

22:04

Toatele cele cinci întâlniri dintre Manchester United și Brighton din Premier League au fost câștigate de echipa gazdă. Iar Brighton este neînvinsă în ultimele trei meciuri. Toate acestea au implicat adversari din prima jumătate a clasamentului - Wolves, Arsenal și Leicester. Semnele nu sunt bune pentru Manchester United.