Wolverhampton joacă împotriva lui Brighton al 29-lea meci al sezonului și rămâne de văzut dacă Nuno Espirito Santo va alege să își odihnească unii jucători și să își asume riscul pierderii locului cinci. Meciul nu este neapărat cel mai greu, așa că portughezul ar putea profita de ocazie pentru odihnă.

20:22
Final de meci! Wolves scoate doar un egal la Brighton, dar rezultatul este echitabil având în vedere ce s-a jucat.
83
Furtuna din prima repriză s-a transformat în cer senin în a doua parte. Meciul a scăzut în ritm și echipele și-au împărțit perioadele de dominare, dar fără ocazii cu adevărat mari.
47
Eroarea lui Propper de la golul al doilea al celro de la Wolves:
19:22
Iată cele două minute de nebunie în care Brighton a întors scorul:
44
Live comment icon
GOOOL WOLVES! Nebunia continuă la Brighton! Oaspeții au egalat prin același Jota!
36
GOL Brighton! Propper face 2-1 pentru gazde, incredibil, ce meci avem pe Amex Stadium!
34
GOOOOL Brighton! Un șut superb al lui Maupay aduce egalarea pentru echipa lui Graham Potter!
31
Bucuria e mare pe cei de la Wolves, care pot reveni pe locul cinci dacă înving astăzi:
28
GOOOOOL WOLVES! Jota deschide scorul pentru echipa lui Nuno Espirito Santo după o combinație superbă cu Jimenez!
15
Wolves, neînvinsă în ultimele 10 meciuri:
11
Ruben Neves face și el ce știe mai bine - șutează periculos, de data asta puțin pe lângă poartă. Wolves își intră în ritm.
10
O primă acțiune periculoasă a lui Wolves cu Raul Jimenez eroul principal se încheie cu o pasă greșită.
5
După cinci minute, Brighton pare să fie echipa care construiește mai mult, dar fără să fie periculoasă. Wolves poate lovi, totuși, oricând pe contraatac.