Echipele de start Leicester Schmeichel - Ricardo Pereira, Evans, Soyuncu, Chilwell - Ndidi - Perez, Tielemans, Maddison, Barnes - Vardy Everton Pickford - Holgate, Mina, Keane - Sidibe, Davies, Sigurdsson, Digne - Iwobi, Calvert Lewin, Richarlison

Leicester City
GOL Leicester! Iheanacho dă lovitura în prelungirile meciului, cu o acțiune personală în careul lui Everton. Oaspeții au sperat că VAR-ul îi va ajuta din nou, dar acest lucru nu s-a mai întâmplat.
80'
Everton
Contraataac fulgerător al celor de la Everton! Davies trece în viteză de doi adversari, apoi Richarlison îi pasează la marginea careului lui Moise Kean. Atacantul italian șutează din prima, dar mingea lovește doar plasa laterală.
75'
Din nou aproape de gol cei de la Leicester, cu același Vardy în prim-plan. Lovitura de cap a atacantului se duce puțin peste bara transversală.
73'
Ocazie imensă pentru Leicester să preia conducerea! Marcatorul Jamie Vardy centrează cu efect în fața porții, dar Pickford parează execuția lui Maddison.
68'
GOL Leicester! Jamie Vardy egalează și Leicester revine în meci. Pasa noului intrat Iheanacho este ideală, iar Vardy nu ratează din fața porții.
65'
Iheanacho și Ndidi reușesc o combinație rapidă de pase, dar finalizarea atacantului lui Leicester este modestă.
54'
Ricardo Pereira, foarte aproape să egaleze situația pe tabelă. Pickford se opune cu un plonjon excelent.
PAUZĂ | Leicester - Everton 0-1.
33'
Chilwell a căzut în careu după contactul cu Holgate, iar arbitrul a dictat penalty. Faza a fost analizată în camera VAR, iar rezultatul final a fost "NO Penalty".
23'
Everton
GOL Everton! Richarlison a deschis scorul cu o lovitură de cap, la care portarul lui Leicester n-a reușit să intervină.
13'
Ocazie uriașă pentru Leicester! Perez trage puțin pe lângă bară, din interiorul careului.
8'
Everton
Prima ocazie pentru Everton: Sidibe șutează peste poarta lui Schmeichel de la marginea careului.