Echipele de start: Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Milner - Henderson, Wijnaldum, Shaqiri - Firmino, Mane - Salah Watford: Foster - Mariappa, Catchcart, Kabasele, Kiko - Doucoure, Capoue - Deulofeu, Hughes, Sarr - Deeney

Live comment icon
    Final | Liverpool - Watford 2-0. "Cormoranii" au obținut a 16-a victorie a sezonului, în fața ultimei clasate.
    90'
    Liverpool
    GOOOOOL Liverpool! Salah reușește dubla, cu o execuție cu călcâiul.
    81'
    Watford
    Deulofeu lovește bara din lovitură de la colț. Emoții pentru jucătorii lui Jurgen Klopp cu ultima clasată.
    80'
    Liverpool
    Van Dijk, aproape de autogol. Fundașul lui Liverpool nu se înțelege cu Alisson și trimite puțin pe lângă bară.
    74'
    Liverpool
    Robertson reușește o cursă caracteristică, pe partea stângă, și centrează pe jos în careu. Firmino este acolo, dar trimite prea slab spre poartă și ratează o oportunitate uriașă.
    69'
    Liverpool
    Henderson mai profită de o minge respinsă la marginea careului și șutează. Mingea se duce mult peste poartă.
    63'
    Liverpool
    Salah scapă periculos spre poarta lui Foster, dar ezită să șuteze și este deposedat.
    54'
    Watford
    Vine și replica celor de la Watford. Deulofeu surprinde cu un sprint vijelios defensiva "cormoranilor", dar Alisson are o nouă intervenție salvatoare.
    50'
    Liverpool
    Sadio Mane a reușit să înscrie cu o lovitură de cap la colțul lung, dar VAR-ul nu a validat golul, pe motiv de offside.
    48'
    Watford
    Watford, aproape de egalare! Alisson își salvează echipa la șutul periculos trimis de Sarr.
    46'
    S-a reluat jocul pe Anfield.
    Pauză | Liverpool - Watford 1-0. "Cormoranii" au avut un singur șut pe poartă, transformat în gol de Mohamed Salah.
    44'
    Liverpool
    Salah îl găsește pe Mane cu o pasă inteligentă în careul lui Watford, dar senegalezul este deposedat de fundașul Kabasele
    42'
    Watford
    Ratare amuzantă a celor de la Watford. Sarr se poziționează foarte bine pentru un șut din fața porții, dar ratează complet contactul cu mingea, spre amuzamentul suporterilor lui Liverpool.
    38'
    Liverpool
    GOOOOL Liverpool! Salah reușește o cursă senzațională de la mijlocul terenului, finalizată cu un lob fantastic. A fost primul șut al "cormoranilor" în această partidă.
    37'
    Watford
    Docoure primește mingea perfect, în fața porții lui Liverpool, dar mijlocașul a luftat neașteptat.
    24'
    Liverpool
    Formația pregătită de Klopp începe să pună în pericol din ce în ce mai mult poarta lui Watford. Mane a încercat o reluare spectaculoasă, pe spate, dar fără rezultate.
    23'
    Liverpool
    Henderson, căpitanul lui Liverpool, a șutat de la colțul careului, dar mult peste poartă.
    20'
    În ciuda așteptărilor, jocul este destul de echilibrat. Liverpool nu reușește să își creeze ocazii periculoase la poarta lui Foster.
    5'
    Watford
    Watford are prima ocazie importantă a meciului. Deeney a fost la un pas să reia periculos din fața porții lui Alisson, care acum răsuflă ușurat.