• Diop
    11'
Înaintea meciului

West Ham United - Tottenham Hotspur

Barclays Premier League - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și West Ham United. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor David Moyes și Nuno? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între West Ham United și Tottenham Hotspur. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru West Ham United și Tottenham Hotspur. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

Final de meci! Victorie pentru Mourinho la primul său meci la Tottenham. Portughezul nu o să fie mulțumit de cele două goluri primite, dar o să rămână cu cele trei puncte, care sunt întotdeauna cele mai importante pentru el.

96

GOOOL WEST HAM! Ogbonna face 3-2!

90

Gol anulat pentru West Ham! Gazdele joacă din ce în ce mai bine, dar golul lui Declan Rice este anulat pentru un offside evident. Mourinho zâmbește. A avut o primă întâlnire plăcută cu VAR-ul.

87

După gol, West Ham a reintrat în joc însă nu putem să nu observam că Spurs a pus piciorul pe frână. Să fie influența noului antrenor?

73

GOL WEST HAM! Rezerva Antonio reduce din diferență!

65

Diop a fost schimbat cu Sanchez. Probabil cel mai slab meci făcut de el în tricoul lui West Ham.

58

Harry Kane a urcat, după golul de azi, pe locul trei în topul all time al marcatorilor de la Tottenham.

57

Fornals intră la West Ham în locul lui Yarmolenko, dar în aceste momente pare că Manuel Pellegrini încearcă doar să limiteze pagubele.

55

The Special One...

54

Iată și golul care a descătușat-o pe Spurs:

50

Kane a profitat de o centrare impecabilă din partea lui Aurier. Aici se vede magia lui Jose - dacă și Aurier joacă bine, e un meci mare făcut de Spurs.

49

GOOOOL TOTTENHAM! Harry Kane face 3-0 pentru Spurs!

48

Tottenham. Pardon, Son, a început în forță a doua repriză și continuă meciul excelent. Cursa sa se termină cu o pasă la Lucas Moura însă brazilianul a încercat să paseze într-o situație în care trebuia să șuteze.

46

La West Ham a intrat la pauză în locul lui Felipe Anderson. Gazdele au o misiune foarte dificilă în această repriză, având în vedere cum a evoluat partida în prima parte.

15:32

Bucuria lui Mourinho e molipsitoare

15:29

Mourinho a câștigat toate cele 36 de meciuri în care echipele sale au condus cu o diferență de minimum două goluri la pauză. Scenariul pare să fie scris pentru acest meci, dar Premier League fiind Premier League, ne putem aștepta la orice.

45

Trademark Mourinho! Portughezul a plecat mai devreme la vestiare, însă având în vedere scorul, nu are de ce să fie nemulțumit.

44

Dele Alli și-a revenit!

42

GOOOOOL TOTTENHAM! Lucas Moura dublează avantajul oaspeților!

40

Tottenham nu a strălucit neapărat până acum, dar scorul este pe deplin meritat - echipa lui Mourinho a fost clar mai bună. Diop nu a avut nicio șansă în fața lui Son. Diferența de valoare se vede.

36

GOOOOL TOTTENHAM! Son deschide scorul!

26

West Ham a scăpat pe contraatac însă jucătorii lui Pellegrini sunt deposedați destul de ușor în careul advers. Ritmul de joc rămâne destul de intens, dar ocaziile cu adevărat mari au lipsit până acum.

20

Exact când meciul devenise puțin monoton, Son s-a hotărât să spargă gheața și a șutat periculos dar mingea este respinsă bine de Roberto.

16

O observație remarcabilă - Tottenham nu iese din apărare cu mingea la picior. Evident, nicio surpriză aici, dar e interesant de urmărit cum își pune amprenta portughezul treptat pe echipă.

12

Ocazii atât pentru West Ham, cât și pentru Tottenham. O lovitură liberă periculoasă a oaspeților și prima ocazie de gol pentru echipa lui Pellegrini. Încă nu s-a marcat, dar nu pare că o să mai dureze mult. Meciul are ritm.

5

Kane a marcat, dar golul a fost anulat corect pentru o poziție de offside. Spurs a controlat acest debut de partidă.

2

A început meciul cu Tottenham în posesie. Spurs face deja prima greșeală din dicționarul lui Mourinho: cu cât ai mai mult mingea, cu atât cresc șansele să o pierzi. Început slab!

14:21

Doar 10 minute până începe meciul!

14:03

Eriksen lipsește din priimul ”11” iar Mourinho a vorbit despre situația danezului: ”Viitorul nostru este foarte important. Trebuie să înțeleg ce este în mintea sau în inima lui Christian și trebuie să luăm decizia potrivită pentru club”.

13:57

Apropo, Mourinho nu stă deloc rău în meciurile cu West Ham. Noul antrenor al lui Tottenham are 11 victorii din 16 meciuri.