Premier League | West Ham - Wolves 0-2. Raul Jimenez și Pedro Neto au adus victoria "lupilor"

Cosmin Cioboata

Publicat 20/06/2020 la 21:29 GMT+3

Premier League | West Ham - Wolves 0-2. "Lupii" s-au impus fără emoții pe terenul formației londoneze, grație golurilor înscrise de Raul Jimenez și Pedro Neto.

Raul Jimenez, atacantul lui Wolverhampton

Aflată în cursa pentru un loc de UEFA Champions League, Wolves a reușit un meci foarte bun, în care starurile Adama Traore, Pedro Neto și Raul Jimenez au strălucit din nou. După o primă repriză fără goluri, jucătorii lui Wolves au ieșit mult mai concentrați de la vestiare. Nuno Espirito Santo i-a introdus în teren pe Adama Troare și Pedro Neto la jumătatea reprizei secunde, iar cei doi n-au dezamăgit.
Traore i-a centrat ideal lui Raul Jimenez, în minutul 73, iar mexicanul a înscris cu o lovitură de cap.
11 minute mai târziu, Pedro Neto a risipit orice urmă de îndoială în legătură cu câștigătoarea meciului. Portughezul a prins un voleu superb din interiorul careului, finalizând la colțul lung centrarea lui Doherty.

Premier League | West Ham - Wolves 0-2

S-a încheiat 2-0 pentru "lupi", care o egalează la puncte pe Manchester United, formația aflată pe locul 5 în Premier League. De cealaltă parte, West Ham rămâne pe locul 17, primul care asigură salvarea de la retrogradare.