Echipele de start: #Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters - Gudmundsson, Westwood, Cork, McNeil - Rodriguez, Vydra #Manchester City: Ederson - Cancelo, Stones, Dias, Laporte - Rodri, Gundogan - Silva - Mahrez, Gabriel Jesus, Sterling

Premier League / Matchday 22
Turf Moor / 03.02.2021
În direct
Actualizări în direct

Actualizat 03/02/2021 la 21:50 GMT+2

Manchester City s-a impus fără emoții pe terenul lui Burnley, scor 2-0, și a ajuns la 9 victorii consecutive în Premier League! Trupa lui Guardiola este lider în Anglia, după 22 de etape.

Rezumatul duelului Burnley - Manchester City 0-2, din etapa a 22-a din Premier League

46'
A început repriza a doua a meciului Burnley - Manchester City!
Live comment icon
Pauză! Manchester City conduce cu 2-0 pe terenul lui Burnley, după primele 45 de minute.
38'
Manchester City
GOOOOOOOL Manchester City! Trupa lui Guardiola se desprinde la două goluri pe tabelă! Raheem Sterling a fost găsit în careu de Gundogan, cu o centrare ideală, și a reluat cu latul, fără speranțe pentru Pope.

Sterling a dublat avantajul lui Manchester City în duelul cu Burnley

3'
GOOOOOOOOL Manchester City! Gabriel Jesus deschide scorul, la prima ocazie a formației lui Pep Guardiola. Atacantul brazilian a reluat cu capul din câțiva metri, după o respingere neinspirată a lui Pope.

Gabriel Jesus a deschis scorul după numai 3 minute, în meciul Burnley - Manchester City