Echipele de start: #Tottenham: Lloris - Aurier, Alderweireld, Dier, Davies - Hojbjerg, Sissoko - Bergwijn, Ndombele, Son - Carlos Vinicius #Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Silva, Rudiger - James, Joginho, Kovacic, Alonso - Mount, Hudson-Odoi - Werner

Premier League / Matchday 22
Stadionul Tottenham Hotspur / 04.02.2021
În direct
Actualizări în direct
Cosmin Cioboata

Actualizat 05/02/2021 la 00:13 GMT+2

De notat că este pentru prima oară în carieră când Jose Mourinho pierde două meciuri consecutive pe teren propriu, în campionat. În runda precedentă, Tottenham a fost învinsă de Liverpool, scor 1-3.
picture

FLUIER FINAL! Chelsea s-a impus pe terenul lui Tottenham, scor 1-0, grație golului marcat de Jorginho din penalty, în prima repriză.
În urma victoriei de pe terenul lui Spurs, trupa lui Thomas Tuchel a urcat pe locul 6 în Premier League și s-a apropiat la 2 puncte de zona cupelor europene, după 22 de etape.
De cealaltă parte, formația lui Jose Mourinho coboară pe poziția a 8-a, cu 3 puncte mai puțin decât adversara din această seară.
picture

46'
A început repriza a doua dintre Tottenham și Chelsea!
Live comment icon
PAUZĂ! Chelsea conduce cu 1-0 pe terenul lui Tottenham, după primele 45 de minute.
picture

36'
Chelsea
Thiago Silva a suferit o accidentare și a fost înlocuit de Thomas Tuchel. Germanul l-a introdus pe Christensen în locul fundașului brazilian.
24'
Chelsea
GOOOOOOOL Chelsea! Jorginho a transformat fără emoții penalty-ul, cu un șut în dreapta lui Lloris.
picture

24'
Chelsea
Penalty pentru Chelsea! Eric Dier l-a faultat în careu pe Timo Werner, iar arbitrul central Andre Marriner a acordat lovitură de la 11 metri.