Liverpool și Manchester City, două din favoritele la titlu în Premier League, s-au calificat la pas în optimile de finală ale Cupei Ligii (Carabao Cup).
La fel ca și în prima etapă de campionat, băieții lui Jurgen Klopp au învins Norwich pe Carrow Road cu scorul de 3-0. De această dată, gruparea de pe Anfield a mizat în cea mai mare parte pe rezerve, pe oameni care au jucat mai puțin în debutul acestui sezon.
"Merită să fie cel mai bine plătit jucător!" Liverpool, sfătuită să-i facă toate poftele lui Salah
La scorul de 0-0, Kelleher a parat o lovitură de la 11 metri. Apoi, Minamino, cu două goluri, și Origi au asigurat o victorie facilă pentru Liverpool.

Manchester City a trimis câțiva oameni cheie în teren

După un 0-0 cu Southampton în campionat, Manchester City a surclasat Wycombe cu 6-1. "Cetățenii" și-au taxat adversarii pentru "îndrăzneala" că au deschis scorul pe Etihad în minutul 22, prin Hanlan. Până la pauză, gazdele au pus o diferență de două goluri, iar până la final și-au dublat numărul de goluri.
Manchester City a mizat pe mulți jucători importanți, precum Kevin de Bruyne, Foden, Mahrez, Torres și Sterling. Pep Guardiola a căutat în cazul unora să le ofere minute de joc pentru a-și intra în formă înaintea marelui derby cu Chelsea, programat sâmbătă. Cu excepția lui Sterling, toți ceilalți patru jucători menționați au și marcat. Mahrez a realizat o "dublă", în timp ce Palmer a închis tabela.
Eroul serii a venit de la Brentford, este vorba despre atacantul Marcus Forss. Jucătorul în vârstă de 22 de ani a marcat patru goluri în partida cu Oldham (7-0). El realizase un hattrick până la pauză.
Surpriza serii a fost eliminarea echipei Everton, după o partidă cu QPR decisă la penalty-uri. Echipa din Championship a câștigat cu 8-7 la 11 metri, după ce în 90 de minute scorul a fost 2-2. Alte două jocuri au avut nevoie de lovituri de departajare pentru a fi decise învingătoarele, în Sheffield United - Southampton și Fulham - Leeds United

Rezultate înregistrate marți în Carabao Cup – Turul 3

• Brentford – Oldham 7-0
  • Burnley – Rochdale 4-1
  • Fulham – Leeds United 5-6 (0-0 în 90 de minute)
  • Manchester City – Wycombe 6-1
  • Norwich – Liverpool 0-3
  • Preston – Cheltenham 4-1
  • QPR – Everton 8-7 după 11 metri (2-2 în 90 de minute)
  • Sheffield United – Southampton 2-4 după 11 metri (2-2 în 90 de minute)
  • Watford – Stoke 1-3
  • Wigan – Sunderland 0-2
Ultimele 5 meciuri din turul 3 sunt programate miercuri seara, cele mai interesamte partide fiind Manchester United - West Ham United și Chelsea - Aston Villa.
Unul dintre cele mai scumpe transferuri ale Barcelonei, dorit la Newcastle pentru doar 15 milioane €
ACUM 4 ORE
Thomas Tuchel detonează bomba la Chelsea: "Discutăm despre Haaland în mod regulat, îl urmărim!"