Probleme pentru Rangers înainte de returul cu Alashkert! Anunțul clubului

Publicat 25/08/2021 la 15:52 GMT+3

Rangers se pregătește de returul cu Alashkert din play-off-ul Europa League. Înaintea meciului, oficialii echipei lui Ianis Hagi au anunțat că se confruntă cu câteva probleme cauzate de Covid-19.

Rangers - Tranmere Rovers

Rangers a anunțat marți seară că au fost depistate mai multe cazuri de Covid-19 în cadrul clubului, cu mai puțin de 48 de ore înainte de startul meciului retur cu Alashkert din play-off-ul Europa League.
"Rangers confirmă că în timpul rutinei de testare au fost depistate mai multe cazuri de coronavirus. Cei găsiți pozitivi se află în autoizolare alături de apropiații lor. Am ținut cont cu strictețe de proceduri și protocoale.
De la începutul pandemiei, Rangers a colaborat cu Guvernul Scoției și Federația de Fotbal din Scoția pentru a ne asigura că staff-ul nostru este în siguranță. Asta vom face și în continuare", se arată în comunicatul campioanei Scoției.
Liverpool - Chelsea va fi sâmbătă de la ora 19.30 pe Eurosport 1
Jurnaliștii scoțieni de la Glasgow Live au scris că, printre cei infectați, se numără și câțiva jucători, numele acestora nefiind făcute publice.
Rangers a câștigat meciul tur cu Alashkert, scor 1-0, grație golului marcat în minutul 67 de Morelos. Victoria a fost cu atât mai importantă cu cât echipa lui Steven Gerrard a jucat în inferioritate numerică din minutul 43, după eliminarea lui Lundstram, care a încasat două cartonașe galbene în 10 minute.
Ianis Hagi a fost titular în meciul cu Alashkert, fiind scos de pe teren în minutul 90. Românul a trecut pe lângă gol în minutul 35, când nu a reușit să ajungă la o minge trimisă în careu de Lundstram.
Meciul decisiv pentru calificarea în grupele Europa League este programat joi, de la ora 18:00.