Dinamo București s-a impus, vineri, în fața lui Poli Iași, cu scorul de 1-0, în etapa 18 din Liga 1. Dinamo București a deschis scorul, în minutul 48, când Perovic l-a învins pe portarul Rusu, cu ajutorul centrării trimise de Dan Nistor. Pentru Perovic, acesta a fost cel de-al treilea gol al sezonului. În minutul 81, Florian Loshaj, de la oaspeți, a fost eliminat, primind al doilea cartonaș galben din meci.

Echipele utilizate:

• Dinamo București: Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu – Mrzljak (Răuță 63), Filip – Sorescu, Nistor, Moldoveanu (Moura 76) – Perovic (Popa 90+3)
  • Poli Iași: Rusu – Badic, Frăsinescu, Breeveld, Cabral – Loshaj, Passaglia – Cristea (Hațiegan 65), Devesa (Assulin 57), Horsia (Bîrnoi 75) – Cristea
Dinamo și-a luat fundaș central! Fotbalistul a semnat astăzi cu echipa din Ștefan cel Mare
ACUM 9 ORE
În urma acestei victorii, Dinamo a urcat pe locul 7 în clasamentul Ligii 1, cu un total de 25 de puncte. Poli Iași se află pe locul 9, cu 22 de puncte. În continuare, Dinamo va întâlni Chindia Târgoviște pe teren propriu, iar Poli Iași va întâlni acasă FCSB.
Mircea Rednic, prima reacție despre posibila revenire la Dinamo! Care e stadiul negocierilor