Coșmar pentru Dinamo la Mioveni! Echipa lui Rednic a primit două goluri în prelungiri și a ratat astfel cele 3 puncte

Actualizat 16/12/2021 la 19:57 GMT+2

Dinamo a fost învinsă de CS Mioveni cu 2-1, în deplasare, într-un joc din etapa a 20-a în Liga 1. Trupa din Ștefan cel Mare a avut 1-0 în 90 de minute, dar a primit două goluri în minutele 93 și 95.

Mircea Rednic. Credit foto: Agerpres

Dinamo are o seară neagră din punct de vedere sportiv, după ce a fost învinsă de CS Mioveni cu 2-1, într-un moment în care credea că în sfârșit vede lumina de la capătul tunelului.
După un 1-0 cu foarte multă șansă cu Chindia în etapa precedentă, trupa lui Mircea Rednic a fost la câteva minute distanță pentru a lega și al doilea succes, dar a ratat incredibil cele 3 puncte.

Dinamo a deschis scorul, dar a trăit un coșmar în prelungiri

Deian Sorescu a deschis scorul în minutul 62, dintr-o lovitură de la 11 metri. Avea meciul în mână, dar în prelungiri a primit două goluri. Sanoh în minutul 93 din penalty și Rusu în minutul 95 au întors rezultatul. Punctele au rămas până la urmă la Mioveni.
Fanii au digerat cu greu această nouă înfrângere, astfel că l-au dezbrăcat de tricou pe Deian Sorescu la final.
Meciul a fost întrerupt pentru câteva zeci de secunde în minutul 66, din cauza manifestărilor rasiste ale suporterilor dinamovişti la adresa lui Sanoh. Meciul a fost prelungit ulterior cu 6 minute. Ca un paradox, golurile gazdelor au venit în prelungiri.
Dinamo este acum la 6 puncte distanță de zona care o scoate de la retrogradarea directă.