Ștefan Radu a fost integralist în meciul câștigat pe final de Lazio, scor 2-1, contra Speziei. Partida a avut o însemnătate aparte pentru fundașul român, care a bifat meciul cu numărul 402 pentru "biancocelești", devenind astfel omul cu cele mai multe selecții din istoria de peste 120 de a ani a clubului roman.
Ștefan Radu egalase cu câteva săptămâni în urmă recordul lui Giuseppe Favalli, care a jucat 401 meciuri pentru Lazio între 1992 și 2004.
Incredibil: Eintracht i-ar fi trimis o adresă de mail fictivă lui Lazio, pentru a evita un transfer
01/09/2021 LA 11:11
Ștefan Radu a fost cumpărat de Lazio în 2008 de la Dinamo. În cei aproape 13 ani petrecuți la clubul din capitala Italiei, Radu a câștigat 6 trofee: 3 Cupe ale Italiei (2009, 2013 și 2019) și 3 Supercupe (2010, 2018 și 2020). Fundașul român a marcat de 8 ori pentru Lazio și a oferit și 20 de assist-uri în cele 402 meciuri jucate în toate competițiile.

Ștefan Radu și Lazio speră din nou la Champions League

Lazio a avut un meci mai greu decât era de așteptat cu Spezia. Echipa lui Simone Inzaghi a deschis scorul în minutul 56 prin Lazzari, dar s-a văzut egalată în minutul 76 de Daniele Verde.
Lazio a forțat pe final, iar omul cu golul din ultimele minute a ieșit din nou la rampă. Felipe Caicedo a marcat din penalty în minutul 88 și a păstrat toate punctele la Roma. Lazio a terminat meciul în 9 oameni, după ce Lazzari și Coreea au fost eliminați în prelungiri, dar acest lucru nu a mai contat.
Aceasta a fost a 3-a victorie consecutivă pentru laziali în Serie A. Echipa este în prezent pe locul 6, cu 52 de puncte, 4 mai puține decât Juventus, care se află pe poziția a 4-a, ultima care duce în grupele Champions League. În etapa viitoare, Lazio are o deplasare grea, la Verona, formație care a câștigat astăzi în deplasare cu Cagliari.
Șumudică, demis de la CFR! Haos în Gruia: și Marian Copilu părăsește gruparea campioană
27/08/2021 LA 04:19
"Fantoma" lui Dan Petrescu îi dă fiori lui Șumudică. Scenariul pus la punct de CFR
22/08/2021 LA 14:24